mobile

OSP Wesoła i Szpital w Pruszkowie z ambulansami od Meditrans Warszawa

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie przekazała dla OSP Wesoła oraz Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Pruszkowie dwa, wycofane z pracy systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego ambulanse. W przekazaniu wziął udział marszałek Adam Struzik.

Informacja prasowa
OSP Wesoła i Szpital w Pruszkowie z ambulansami od Meditrans Warszawa

– Walka z pandemią toczy się na różnych frontach – zaznacza marszałek Adam Struzik. – Dodatkowymi zadaniami oprócz służby zdrowia obarczona została także straż pożarna. Wielokrotnie strażacy delegowani są do zdarzeń w związku z brakiem wolnych zespołów ratownictwa medycznego. Jestem pewien, że dysponując własną karetką strażacy z Wesołej jeszcze skuteczniej wspierać będą ratowników pogotowia ratunkowego i pomagać mieszkańcom Mazowsza – dodaje.

Ambulanse, które zostały przekazane dla OSP Wesoła i Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie to specjalne, sanitarne pojazdy marki Renault Trafic z 2013 roku. Wyposażone są w pięć miejsc siedzących i jedno leżące, nosze, krzesełko transportowe, defibrylator Zoll M-Series (wraz z kompletem wyposażenia) oraz respirator Parapac. Samochody będą wykorzystywane do transportu sanitarnego. Pomogą m.in. dotrzeć  osobom starszym i schorowanym do punktów szczepień.

 

Meditrans dostał 29 nowych ambulansów

Karol Bielski, dyrektor warszawskiego Meditransu podkreśla, że przekazanie pojazdów jest możliwe dzięki zrealizowanym wcześniej – m.in. ze środków samorządu Mazowsza – zakupom, które objęły 29 nowych ambulansów o wartości blisko 17 mln zł.

– Władze województwa nieustannie pomagają nam w walce z COVID-19. Jestem przekonany, że przekazane ambulanse znacząco usprawnią działania zarówno ratowników medycznych, jak i strażaków ochotników. W trzeciej fali epidemii pogotowie ratunkowe ma pełne ręce roboty. Zdarza się, że nie ma wolnej karetki i w takich sytuacjach do poszkodowanych wysyłani są najpierw strażacy, którzy zajmują się ratowaniem życia do czasu przyjazdu ratowników medycznych – dodaje dyrektor warszawskiego Meditransu.

Fot. Pixabay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda