mobile

#PalaceDay. Zwiedź bezpłatnie Łazienki Królewskie

19 lipca 2018 r. zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie Łazienek Królewskich i lekcje muzealne o kulturze stołu na dworze Stanisława Augusta. Okazją będzie obchodzony tego dnia w Europie #PalaceDay - akcja Stowarzyszenia Europejskich Rezydencji Królewskich ARRE.

Informacja prasowa
#PalaceDay. Zwiedź bezpłatnie Łazienki Królewskie

Ideą akcji jest promowanie i podkreślanie wspólnej kultury oraz dziedzictwa, w tym roku pod hasłem "kultura stołu". 19 lipca królewskie rezydencje AREE publikować będą na Facebooku, Instagramie i Twitterze najciekawsze historie z życia swoich instytucji. Wspomnieniami z wizyt w europejskich muzeach mogą się też dzielić zwiedzający. Wystarczy, że używając hasztaga #PalaceDay, wrzucą do mediów społecznościowych swoje zdjęcia.

Zapraszamy również do dzielenia się wspomnieniami z pobytu w Łazienkach Królewskich. 19 lipca w godz. 10.00-18.00 można będzie za darmo zwiedzić: Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów, Starą Oranżerię z Królewską Galerią Rzeźby, Pałac Myślewicki z apartamenty księcia Józefa Poniatowskiego oraz wystawę japońskich drzeworytów "ONNA. Piękno, siła, ekstaza" w Podchorążówce.

  • godz. 17.00 i 18.00 w Pałacu na Wyspie odbędą się bezpłatne lekcje muzealne o kulturze stołu na dworze Stanisława Augusta pt. "Jedz jak król!". Uczestnicy spotkania dowiedzą się, czym zasłynął Paweł Tremo, nadworny kuchmistrz Stanisława August, jak wyglądała dieta ostatniego władcy Polski, a także czy obiady czwartkowe były wyłącznie kulinarno-kulturalnym wydarzeniem. Liczba miejsc na lekcje muzealne "Jedz jak król!" jest ograniczona, obowiązuje kolejność wejść.

ARRE

Stowarzyszenie Europejskich Rezydencji Królewskich ARRE (Association des Résidences Royales Européennes), z siedzibą w Wersalu, założone zostało w 2001 r. Zrzesza rezydencje z Austrii, Belgii, Danii, Hiszpanii, Holandii, Francji, Niemiec, Polski, Portugalii, Monako, Rosji, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Muzeum Łazienki Królewskie jest członkiem ARRE od lipca 2015 r.

Stowarzyszenie zajmuje się upowszechnianiem wiedzy o europejskim dziedzictwie oraz realizacją wspólnych projektów kulturalnych.

Źródło: lazienki-krolewskie.pl

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda