mobile
REKLAMA

Państwo Islamskie w Warszawie? Kobieta podłożyła bombę z gwoździami na ulicy

Policjanci z Warszawy i Wrocławia zatrzymali 38-letnią kobietę, podejrzaną o to, że z 10 na 11 listopada tego roku podłożyła ładunek wybuchowy na jednej z ulic na warszawskim Śródmieściu. Kobieta interesowała się sprawami Bliskiego Wschodu i posiadała przedmioty związane z Państwem Islamskim. Grozi jej do 10 lat więzienia

Jakub Bielawski
Państwo Islamskie w Warszawie? Kobieta podłożyła bombę z gwoździami na ulicy

Zatrzymana podejrzana o podłożenie ładunku wybuchowego

Według policji, kobieta podpaliła prowizoryczne urządzenie wybuchowe wypełnione pojemnikami z gazem i gwoździami, które mogło spowodować poważne zagrożenie dla życia i zdrowia wielu ludzi. Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 listopada około godziny 2.00 nad ranem na jednej z ulic na warszawskim Śródmieściu. Podejrzana kobieta została zarejestrowana przez monitoring w miejscu zdarzenia, skąd następnie udała się na Dworzec Centralny. Następnie odjechała pociągiem w kierunku Wrocławia, skąd udała się do miejsca swojego zamieszkania w gminie Strzelin.

Stołeczni policjanci ustalili dane podejrzanej i przekazali je do stołecznego Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw, który we współpracy z policjantami Wrocławia zatrzymał kobietę w jej miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania znaleziono u niej przedmioty i gadżety związane z Państwem Islamskim oraz przedmioty, które mogły posłużyć do skonstruowania kolejnego ładunku wybuchowego. Ponadto okazało się, że zatrzymana 38 – latka jest żywo przejęta sytuacją, jaka ma miejsce na Bliskim Wschodzie.

Jak informuje Komenda Stołeczna Policji, kobieta została przewieziona do Warszawy, gdzie usłyszała zarzuty spowodowania zagrożenia i sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz przygotowania do spowodowania takiego zagrożenia. Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował ją na trzy miesiące.

fot.KSP

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda