mobile

Performance KEEP ME IN MIND w Teatrze Powszechnym w Warszawie

Zapraszamy do udziału w niezwykłym projekcie performatywnym „KEEP ME IN MIND” („Zachowaj mnie w pamięci”). W ramach performansu przekazywane są historie siedmiorga ocalałych z Zagłady. Pokazy będą gościnnie odbywać się w Teatrze Powszechnym w Warszawie od 13 do 16 października. 

Performance KEEP ME IN MIND w Teatrze Powszechnym w Warszawie

Źródło: Teatr Powszechny

Performans „KEEP ME IN MIND” autorstwa artystów Christiny Friedrich i Michaela Brauchliego zakłada dzielenie się opowieściami o życiu Benjamina Ginzburga, Miriam Kremin, Josefa Künstlicha, Ester Liber, Leakadii Szlak, Siegfrieda Tellera i Sary Zamir, siedmiorga ocalałych z Zagłady. Za sprawą osobiście przekazywanych rysunków, sporządzonych przez tych europejskich uchodźców, świadectwa ich życia stają się namacalnymi dowodami i w ten sposób częścią narracyjnego kanonu świadomości zbiorowej.

Kluczowym elementem tej pracy są rysunki, powstałe w wyniku współdziałania z opowiadającymi. Są one w tysiącach egzemplarzy kopiowane, otwierane i z towarzyszącą im opowieścią przekazywane dalej – w Hajfie, Berlinie, Wilnie, Montrealu, Marsylii i Warszawie - miejscach, 
z którymi zetknęły się biografie siedmiorga opowiadających, a których oni sami nie mogą już odwiedzić. Wspólnie z zespołem posłańców, który trzeba w każdym z tych miejsc stworzyć spośród mieszkańców miasta, artyści opracowują adaptację tych siedmiu biografii. Posłaniec staje się dojrzałym narratorem. Publiczność sama staje się współposiadaczem opowieści i posłańcem, teatr – punktem tranzytowym, miasto podejmuje zagubione wątki. Zgodnie z tradycją historii mówionej „KEEP ME IN MIND” przekształca poszukiwania artystyczne w narracyjną interwencję, która stale się wzbogaca i rozwija. 

Artyści Christina Friedrich i Michael Brauchli zaproponowali formę przekazywania wiedzy historycznej w postaci projektu historii mówionej. Christina Friedrich pracuje jako reżyserka, Michael Brauchli – jako dyrektor kreatywny. W swojej wspólnej pracy tworzą przy udziale osób, które poprzez swoją fizyczną obecność i empatię zanoszą do miast zagubione opowieści, przestrzeń, w której czas, topografia i biografia stają się przedmiotem zmysłowego doświadczenia.


Wstęp wolny – performanse rozpoczynają się co pół godziny, nie jest wymagana rezerwacja:
13 i 14.10 (czwartek i piątek): 17:00 – 21:00
15 i 16.10 (sobota i niedziela): 14:00 – 18:00

oficjalna strona performance'u: www.keepmeinmind.net

Źródło: Teatr Powszechny

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda