mobile

Perony tramwajowe z nowymi tablicami informacyjnymi

Już niebawem nowe wyświetlacze zostaną zainstalowane na 14 peronach tramwajowych. Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na dostarczenie i montaż tablic informacji pasażerskiej.

Informacja prasowa/ fot. Paulina Krzemińska
Perony tramwajowe z nowymi tablicami informacyjnymi

Na ul. Puławskiej, na 5 przystankach zamontowane zostanie 10 tablic z dynamiczną informacją o odjazdach tramwajów. Również na ul. Marynarskiej jednym rzutem oka pasażerowie będą mogli sprawdzić, za ile minut odjedzie kolejny tramwaj. Na tej ulicy, na 2 przystankach umieszczone zostaną 4 tablice.

Wartość kontraktu, który wykonawca zrealizuje w ciągu 12 tygodni, wynosi ponad 895 tysięcy złotych. Cały zakup obejmuje łącznie 20 tablic.

W całej Warszawie jest już 176 tablic świetlnych z informacją pasażerską. Na 2019 r. Tramwaje Warszawskie zaplanowały montaż łącznie kilkudziesięciu, także na trasach które zostaną zmodernizowane. Pojawią się one m.in. na ul. Grochowskiej, na wszystkich przystankach między ul. Zieleniecką a Rondem Wiatraczna.

Tramwaje Warszawskie zbudowały system dynamicznej informacji pasażerskiej oparty o dokładne pozycje wagonów z systemu GPS. Pokazuje on pozycję wszystkich tramwajów na ulicach Warszawy i wylicza za ile minut na przystanek przyjedzie kolejny pojazd.

Źródło: ZTM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda