Pewna wygrana Delty w Otwocku

Lider rozgrywek A Klasy grupy Warszawa II – Delta Warszawa – kontynuuje zwycięską passę w rundzie wiosennej. Starcie z Vulcanem Wólka Mlądzka zakończyło się trzecią wygraną stołecznego klubu w tym roku.

Podopieczni trenera Damiana Szczygielskiego znakomicie radzą sobie w rundzie wiosennej obecnego sezonu. Delta w pierwszych dwóch tegorocznych meczach pokonała w derbach stolicy AKS Zły 4:0 oraz Mazura II Karczew 3:1. Nic więc dziwnego, że w spotkaniu z Vulcanem Wólka Mlądzka byli faworytem.

Mecz rozgrywany w Otwocku znakomicie rozpoczęli goście z Warszawy. Po kwadransie Delta prowadziła już trzema bramkami. W kolejnych minutach na stadionie przy ul. Wspaniałej gra wyrównała się, a swoje szanse miały obydwie drużyny. W dwudziestej szóstej minucie część strat mogli odrobić gospodarze. Sztuka ta jednak nie udała się. Strzał z rzutu karnego wykonywanego przez Igora Kużnię znakomicie obronił Krzysztof Kijo.

Drugie czterdzieści pięć minut przyniosło kolejne bramki. Dziesięć minut po wznowieniu gry arbiter zawodów podyktował drugi rzut karny dla Vulcanu. Tym razem do jedenastki podszedł Piotr Kurek i pewnie pokonał bramkarza Delty. To tylko rozzłościło przyjezdnych, którzy w pięć minut, pomiędzy sześćdziesiątą trzecią a sześćdziesiątą ósmą minutą strzelili trzy bramki. Wypracowaną przewagę goście ze stolicy utrzymali do końca pewnie wygrywając spotkanie w Otwocku.

Vulcan Wólka Mlądzka – KS Delta Warszawa 1:6 (0:3)

Bramki: Piotr Kurek (56-k) – Jakub Wiktorowski (3), Michał Jabłoński (8, 63), Vladislav Zavarza (13), Jakub Osuch (65), Krystian Pudełek (68)

Warszawianie zagrali w składzie: Krzysztof Kijo (75 – Patryk Makulski), Mikita Kandratsenia (55 – Igor Pawłowski), Jacek Giętkowski, Michał Klejno (70 – Kacper Król), Nikodem Hamulczuk, Krystian Pudełek, Jakub Wiktorowski (70 – Andrzej Skorupa), Michał Jabłoński, Vladislav Zavarza, Maksim Konanau (55 – Jukub Osuch), Kacper Choroszucha (65 – Maksymilian Mućko).

W meczu 17. kolejki ExpressDruk A Klasy grupy Warszawa II piłkarze Delty zagrają z Wisłą Dziecinów.