Pewna wygrana Legii. „Przekonujące zwycięstwo było nam bardzo potrzebne”

Siatkarze stołecznej Legii w trzecim meczu obecnego sezonu Tauron 1. Ligi zmierzyli się we własnej hali z wiceliderem rozgrywek Polskim Cukrem Avią Świdnik. Po niewiele ponad półtorej godzinie warszawianie mogli cieszyć się z pierwszego ligowego zwycięstwa.

Podopieczni trenera Mateusza Mielnika w pierwszym secie toczyli wyrównaną walkę z bardziej doświadczonym rywalem. Przy stanie 25:25 punkt po doskonałym ataku zdobył Patryk Akala, zaś w kolejnej akcji świdniczan skutecznym blokiem popisał się Bartosz Stępień i legioniści objęli prowadzenie. Drugi i trzeci set to już popis warszawian. Skutecznością imponowali Karol Rawiak, Arkadiusz Żakieta i Jakub Abramowicz. Świetny mecz rozegrał rozgrywający Maciej Stępień wybrany MVP spotkania. Legia wygrała z Avią 3:0 i awansowała na dziewiątą pozycję Tauron 1. Ligi.

– W meczu z Avią kluczem do zwycięstwa była bardzo mała ilość błędów własnych oraz nasza zagrywka, gdzie narobiliśmy mnóstwo szkody przeciwnikowi. Dobrze funkcjonował system blok-obrona dzięki czemu podbijaliśmy bardzo dużo piłek w obronie. Przekonujące zwycięstwo było nam bardzo potrzebne i dzięki temu zyskamy dużo pewności siebie przed kolejnym meczem. Gramy w najbliższy czwartek mecz telewizyjny w Siedlcach, więc zapraszam wszystkich kibiców do oglądania i trzymania kciuków za siatkarską Legię – zachęca Arkadiusz Żakieta, atakujący „Wojskowych”.

Legia Warszawa – Polski Cukier Avia Świdnik 3:0 (27:25, 25:18, 25:18)

Legia: Patryk Akala, Karol Rawiak, Maciej Stępień, Arkadiusz Żakieta, Kacper Bobrowski, Jakub Abramowicz, Bartosz Stępień, Bartosz Tomczak, Wojciech Sumara, Kamil Leliwa, Tomasz Obuchowicz, Piotr Szlęzak, Kamil Szewczyk, Bartosz Gomułka.

Avia: Kamil Durski, Kamil Kosiba, Rafał Obermeler, Mateusz Rećko, Przemysław Toma, Łukasz Kalinowski, Tomasz Kuś, Szymon Seliga, Bartłomiej Żywno, Jakub Urbanowicz, Konrad Machowicz, Mateusz Siwicki.

Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 14 października o godz. 20:30. W Siedlcach rywalem warszawian będzie miejscowy KPS.