mobile

Pewne zwycięstwo UKS Esperanto

Bardzo dobrze rozpoczęły rok siatkarki UKS Esperanto. W rozegranym w piątek meczu III ligi seniorek zawodniczki z Woli pokonały GLKS Nadarzyn 3:0.

Marcin Kalicki
Pewne zwycięstwo UKS Esperanto

W hali sportowej „Reduta” przy ul. Redutowej 37 spotkała się czwarta i dziewiąta drużyna rozgrywek. Gospodynie bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie, pewnie jak na faworytki przystało, kontrolowały to co działo się na boisku. W dwóch pierwszych setach siatkarki z Nadarzyna próbowały nawiązać walkę, lecz podopieczne trenera Krzysztofa Czarnołęckiego, nie pozwoliły rozwinąć skrzydeł przyjezdnym. Trzecia odsłona spotkania to już całkowita dominacja Esperanto. Osiągniętą na początku partii wysoką przewagę gospodynie stale powiększały i zakończyły seta wygraną 25:9, a całe spotkanie 3:0.

– Mecz grałyśmy u siebie i zagrałyśmy bardzo dobre spotkanie. Pokazałyśmy, że jesteśmy zdecydowanie silnym i zgranym zespołem pokonując młode, ale mega zdolne dziewczyny, które również zagrały sporo bardzo dobrych akcji. Jesteśmy teraz na trzecim miejscu w lidze i na pewno będziemy walczyć by osiągnąć jak najwięcej w tym sezonie – mówi Sylwia Wolska, rozgrywająca zespołu z Woli.

UKS Esperanto – GLKS Nadarzyn 3:0 (25:18, 25:19, 25:9)

Warszawianki zagrały w składzie:  Ewa Ruka, Sylwia Wolska, Joanna Borowska, Katarzyna Perycz, Julia Gregorowicz, Karolina Nieradka, Zuzanna Gnas, Natalia Kawka, Urszula Piela, Monika Nogaj, Aleksandra Lada, Weronika Jarmoc, Anastazja Kolisiecka, Natalia Włostowska.

– Zagrałyśmy pierwsze spotkanie po przerwie świątecznej. Dziewczyny z Nadarzyna mimo, że były dużo młodsze i mniej doświadczone przez dwa pierwsze sety były bardzo waleczne i przez cały czas musiałyśmy utrzymać koncentrację. W trzecim secie już na samym początku udało nam się zdobyć duża przewagę, która utrzymałyśmy do samego końca. W meczu mogłyśmy przećwiczyć kilka elementów, które będziemy starały się wdrożyć w spotkaniach z drużynami z czołówki tabeli. Bardzo cieszy nas pierwsza wygrana w nowym roku i zdobyte trzy punkty, dzięki którym wskoczyłyśmy na trzecie miejsce w ligowej tabeli – powiedziała Natalia Włostowska, libero UKS Esperanto. – Mecz od samego początku zaczęłyśmy z pozytywnym nastawieniem. Próbowałyśmy nowych zagrań, które przyniosły zamierzony efekt, czyli zwycięstwo. Mimo kilku momentów, w których rywalki zyskiwały prowadzenie, udało nam się odwrócić wynik na naszą korzyść. Trzeci set był stanowczo dla nas i zakończył się wynikiem 25:9 – dodała Natalia Kawka, środkowa wolskiego klubu.

Dzięki wygranej UKS Esperanto awansowało na trzecie miejsce w lidze. Do drugiej EASY WRAP Trójki Kobyłka wolska ekipa traci osiem punktów, ma jednak dwa rozegrane mecze mniej.  

Fot. UKS Esperanto

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda