Pewny awans MOS Wola. W półfinałach Mistrzostw Polski również KS Metro i MKS MDK Warszawa!

Siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa wygrali wszystkie spotkania bez straty seta w Turnieju Ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski juniorów młodszych i znaleźli się wśród szesnastu najlepszych drużyn w kraju. W półfinałach zagrają także dwie inne stołeczne drużyny: KS Metro Warszawa i MKS MDK.

Podopieczni trenera Tomasza Kellera po zwycięstwie w rozgrywkach grupowych musieli w sobotę postawić przysłowiową „kropkę nad i” by zapewnić sobie awans do półfinałów Mistrzostw Polski. Zadanie to wykonali znakomicie pewnie pokonując SMS Spartę AGH Kraków 3:0. – Zagraliśmy dobry mecz, popełniliśmy mało błędów. Wykorzystaliśmy słabości przeciwnika żeby osiągnąć założony cel – wygrać bez straty seta. Mam nadzieję, że jutro też pokażemy dobra siatkówkę – powiedział po zawodach Ignacy Skrzydło, zawodnik UMKS MOS Wola. – Bardzo cieszymy się z awansu, aczkolwiek przed nami jeszcze mecz o pierwsze miejsce w grupie, awans zapewniliśmy sobie po dwóch w miarę dobrych meczach, z Będzinem oraz z drużyną z Krakowa. Jutro gramy mecz o pierwsze miejsce i bardzo zależy nam na wygranej i awansie z pierwszego miejsca. Mnie jutro interesuje tylko i wyłącznie wygrana, najlepiej 3:0 – zapowiedział z kolei Stanisław Chaciński.

I rzeczywiście siatkarze z Woli od samego początku niedzielnego pojedynku z UKS Szamotulaninem Szamotuły chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Warszawianie po dwóch wyrównanych setach i trzecim mieli już zdecydowaną przewagę pewnie pokonując rywali. – Turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Kadetów był dla nas bardzo udany. Zagraliśmy cztery bardzo dobre spotkania, wszystkie wygrywając bez straty seta. Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną z dużym potencjałem i cieszymy się, że praca na treningach przynosi coraz większe rezultaty. Z niecierpliwością czekamy na półfinały – zaznacza Jan Lizińczyk.

Wyniki Turnieju Ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski w Warszawie:

UMKS MOS Wola Warszawa – MKS Będzin 3:0 (25:18, 25:20, 25:22)
SMS Sparta AGH Kraków – UKS Szamotulanin Szamotuły 2:3 (25:22, 25:20, 18:25, 20:25, 13:15)

MKS Będzin S.A. - AZS PWSZ Nysa 3:0 (25:13, 25:18, 25:15)

UKS Szamotulanin Szamotuły - NTS Trójka Nakło 3:0 (25:16, 25:15, 25:11)

UMKS MOS Wola Warszawa - AZS PWSZ Nysa 3:0 (25:15, 25:13, 25:9)

SMS Sparta AGH Kraków - NTS Trójka Nakło 3:0 (25:10, 25:9, 25:11)

UKS Szamotulanin Szamotuły - MKS Będzin 3:0 (26:24, 26:24, 25:22)

UMKS MOS  Wola Warszawa - SMS Sparta AGH Kraków 3:0 (25:14, 25:21, 25:18)

AZS PWSZ Nysa - NTS Trójka Nakło 3:0 (25:19, 25:15, 25:22)

UMKS MOS Wola Warszawa - UKS Szamotulanin Szamotuły 3:0 (29:27, 25:22, 25:11)

6. NTS Trójka Nakło

Skład stołecznej drużyny: Dominik Budzyń, Wojciech Pawlak, Jan Lizińczyk, Paweł Kuliński, Stanisław Chaciński, Tymon Tomaszewski, Mateusz Taczała, Borys Weber, Mateusz Miecznikowski, Ignacy Skrzydło, Filip Szlachcikowski, Maciej Wrzosek, Kacper Krzemiński, Oliwier Żabicki.

Turniej Ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski w Jastrzębiu-Zdroju wygrali siatkarze KS Metro prowadzeni przez trenerów Adama Bigosa i Łukasza Wasąga. Po łatwych wygranych z Wybickim Kielce, Jedynką Poznań i Błyskawicą Szczecin warszawianie byli pewni awansu do najlepszej szesnastki w kraju. W niedzielnym meczu finałowym o pierwsze miejsce w zawodach siatkarze z Ursynowa okazali się lepsi po pięciosetowym boju od gospodarzy – Jastrzębskiego Węgla.

Wyniki Turnieju Ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski w Jastrzębiu-Zdroju:

Jastrzębski Węgiel – UKS Błyskawica Stalpro Szczecin 3:0 (25:12, 25:13, 25:14)

Aluron CMC Wybicki Kielce – KS Metro Warszawa 0:3 (16:25, 14:25, 16:25)

UKS Błyskawica Stalpro Szczecin – EKS Skra Bełchatów 3:2 (16:25, 25:22, 18:25, 25:17, 15:10)

KS Metro Warszawa – Jedynka Poznań 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:19)

EKS Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (10:25, 18:25, 18:25)

Jedynka Poznań – Aluron CMC Wybicki Kielce 3:0 (25:15, 25:17, 25:23)

EKS Skra Bełchatów – Aluron CMC Wybicki Kielce 0:3 (18:25, 23:25, 21:25)

Jastrzębski Węgiel – Jedynka Poznań 3:0 (25:17, 25:11, 25:11)

KS Metro Warszawa – UKS Błyskawica Stalpro Szczecin 3:0 (25:13, 25:13, 25:17)

UKS Błyskawica Stalpro Szczecin – Jedynka Poznań 0:3 (21:25, 21:25, 12:25)

Jastrzębski Węgiel – KS Metro Warszawa 2:3 (25:16, 24:26, 25:12, 18:25, 11:15)

6.                  EKS Skra Bełchatów

Warszawianie zagrali w składzie: Marcel Bakaj, Mateusz Michalecki, Karolis Lanevski, Piotr Kozłowski, Maciej Sitarski, Kuba Linkiewicz, Bartek Matyja, Wojtek Kukliński, Stasio Dróżdż, Wiktor Getka, Szymon Koniuszewski, Damian Żulewski, Tymon Sternik, Oliwier Gościański.

W Tomaszowie Mazowieckim awans do półfinałów Mistrzostw Polski juniorów młodszych uzyskał natomiast zespół UKS MKS MDK Warszawa. Po trzech wygranych z rzędu siatkarze ze stolicy dopiero w niedzieli musieli uznać wyższość gospodarzy – Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Wyniki Turnieju Ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski w Tomaszowie Mazowieckim:

KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – BAS Białystok 3:0 (25:13, 25:7, 25:20)

MKS Avia Świdnik – KaEmKa ZnShine Solar Starogard Gdański 1:3 (20:25, 26:28, 25:23, 20:25)

BAS Białystok – SMS Ostróda 0:3 (17:25, 16:25, 15:25)

KaEmKa ZnShine Solar Starogard Gdański – UKS MKS MDK Warszawa 1:3 (23:25, 25:18, 18:25, 18:25)

SMS Ostróda – KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki 0:3 (19:25, 18:25, 8:25)

UKS MKS MDK Warszawa – MKS Avia Świdnik 3:0 (25:22, 25:20, 25:22)

BAS Białystok – MKS Avia Świdnik 0:3 (20:25, 16:25, 22:25)

UKS MKS MDK Warszawa – SMS Ostróda 3:0 (25:18, 25:15, 25:12)

KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – KaEmKa ZnShine Solar Starogard Gdański 3:0 (25:14, 25:14, 25:22)

SMS Ostróda – KaEmKa ZnShine Solar Starogard Gdański 3:2 (19:25, 26:24, 25:22, 28:30, 15:10)

KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – UKS MKS MDK Warszawa 3:0 (25:18, 25:17, 25:17)