mobile

Pewny awans UMKS MOS Wola!

Po juniorach i kadetach również młodzicy UMKS MOS Wola Warszawa awansowali w tym roku do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Stołeczni siatkarze w ostatni weekend wygrali trzy spotkania i znaleźli się wśród najlepszych ośmiu klubów w kraju.

Marcin Kalicki
Pewny awans UMKS MOS Wola!

Turniej ½ finału Mistrzostw Polski Młodzików rozgrywany w Warszawie w dniach 12-13 czerwca przyniósł wiele emocji. Naprzeciwko siebie stanęły cztery zespoły: MKS Bzura Ozorków, KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki, UKS SMS Joker Piła oraz gospodarze UMKS MOS Wola Warszawa. Podczas dwóch dni rywalizacji każda z drużyn rozegrała po trzy spotkania. Znakomicie w zawodach poradzili sobie młodzicy stołecznego klubu. Podopieczni trenera Damiana Włocha pewnie wygrali wszystkie mecze i z kompletem punktów cieszyli się z wygranej w turnieju. Do najlepszej ósemki w kraju awansowała również KS Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Wyniki Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski w Warszawie:

UMKS MOS Wola Warszawa – UKS SMS Joker Piła 2:0 (25:16, 25:18)

MKS Bzura Ozorków – KS Lechia 1921 Tomaszów Mazowiecki 0:2 (21:25, 21:25)

UKS SMS Joker Piła – KS Lechia 1921 Tomaszów Mazowiecki 1:2 (25:23, 25:27, 13:15)

UMKS MOS Wola Warszawa – MKS Bzura Ozorków 2:0 (25:10, 25:13)

MKS Bzura Ozorków – UKS SMS Joker Piła 1:2 (15:25, 25:19, 8:15)

KS Lechia 1921 Tomaszów Mazowiecki – UMKS MOS Wola Warszawa 0:2 (16:25, 13:25)

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1.      UMKS MOS Wola Warszawa

2.      KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki

3.      UKS SMS Joker Piła

4.      MKS Bzura Ozorków

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku i gry jaką pokazaliśmy. Prezentowaliśmy równy, wysoki poziom przez cały turniej. Mam nadzieję, że w finałach Mistrzostw Polski pokażemy się w podobnej formie. Nadchodzi teraz ciężki okres wakacji, a we wrześniu musimy być w jak najlepszej dyspozycji – mówi Filip Szlachcikowski, siatkarz UMKS MOS Wola.

Stołeczny zespół wystąpił w składzie: Wojciech Pawlak, Dawid Walenciak, Aleksander Nowik, Filip Szlachcikowski, Mikołaj Sioćko, Jakub Krzemiński, Daniel Chodorowski, Gabriel Cieślik, Jan Frączyk, Kuba Satkiewicz, Dawid Borkowski, Adrian Kita, Maciej Lazar, Kajetan Stojek, Adam Gontarz, Jan Klacza.

W najlepszej ósemce w kraju znaleźli się również siatkarze KS Metro Warszawa, którzy wygrali zawody ½ finału Mistrzostw Polski w Nowym Sączu. Teraz obydwie stołeczne drużyny będą miały wakacyjną przerwę. Turniej finałowy i walka o medale odbędzie się dopiero we wrześniu.

Fot. MOS Wola

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda