„Pierwsza czwórka na ten moment nam odjechała”

W 9. kolejce siatkarskiej II ligi zawodnicy MOS Wola Tramwaje Warszawskie zmierzyli się na wyjeździe z czwartą drużyną rozgrywek – Eneą KKS Kozienice. Gra stołecznego klubu falowała co wykorzystali gospodarze i wygrali spotkanie.

Choć gra nie wyglądała początkowo źle, to jednak wynik końcowy tego nie odzwierciedla. Jak zagrali siatkarze wolskiego klubu w Kozienicach? Najlepiej opowiada o tym trener Szymon Szlendak. – Sobotni mecz rozpoczęliśmy perfekcyjnie. Byliśmy odpowiednio zmotywowani i świetnie realizowaliśmy taktykę. Przy naszym prowadzeniu 15:9 na boisku rywali pojawił się rezerwowy rozgrywający i rezerwowy atakujący. Można powiedzieć że odmienili oni obraz gry drużyny z Kozienic. My roztrwoniliśmy całą przewagę i przegraliśmy końcówkę pierwszego seta. Drugi set znowu przegrany różnicą dwóch punktów, popełniając przy tym 12 błędów własnych. Gospodarze świetnie wykorzystali fakt, że tego dnia nasze prawe skrzydło praktycznie nie istniało. Trzeci set wolę pozostawić bez komentarza i nie chcę ukrywać swojej złości bowiem to kolejny mecz z rywalem z góry tabeli, w którym sami sobie podcinamy skrzydła. Pierwsza czwórka na ten moment nam odjechała.

Kolejne ligowe mecze „Tramwajarze” rozegrają 9 grudnia z Lechią II Tomaszów Mazowiecki. W najbliższą sobotę warszawianie pauzują, bowiem mecz z drugą drużyną SMS PZPS Spała został przełożony. – Przed nami dwa tygodnie bez grania i musimy zrobić wszystko by ustabilizować swoją grę. Będzie to też dobry czas aby zaleczyć wszystkie urazy, czekamy na powrót do pełni sprawności Jarka Orlicza, Ignacego Skrzydło, Pawła Kulińskiego i Kuby Koca – mówi Szymon Szlendak, trener MOS Wola.

Enea KKS Kozienice – MOS Wola Tramwaje Warszawskie 3:0 (25:23, 25:23, 25:16)

Enea KKS: Bartłomiej Koryciński, Jakub Baranowski, Maciej Kałasz, Michał Trąbka, Robert Głogowski, Daniel Ostrowski, Adam Ostrowski, Dominik Kiernoz, Janusz Rdułtowski, Antoni Sokołowski, Wojciech Ranecki, Michał Koryciński. Nie zagrali: Krzysztof Jeziorowski i Kamil Kapusta.

MOS Wola: Dawid Bulira, Kacper Roszkowski, Mikołaj Kobyliński, Grzegorz Pacholczak, Piotr Skałbania, Jakub Koc, Maksymilian Werpachowski, Adam Antoński, Adam Rajchelt, Bruno Bukowski, Wojciech Wachowicz. Nie zagrali: Szymon Ślązak, Jaromir Orlicz, Ignacy Skrzydło.

Po dziewięciu kolejkach warszawianie z szesnastoma punktami zajmują piąte miejsce w tabeli. Do czwartej drużyny – Enei KKS Kozienice tracą cztery punkty, a do lidera – KS Metro Family Warszawa już osiem oczek.