mobile
REKLAMA

Pierwszy odcinek skweru Krasińskiego już gotowy

Mieszkańcy mogą już korzystać z pierwszego odcinka skweru Krasińskiego na Żoliborzu. Pojawiły się nowe alejki i różnorodna zieleń. Jednocześnie trwają prace na drugim odcinku tej inwestycji - przekazał stołeczny ratusz

Redakcja
Pierwszy odcinek skweru Krasińskiego już gotowy

Skwer Krasińskiego powstaje po południowej stronie pasa drogowego ul. Krasińskiego, na odcinku od ul. Broniewskiego do ulicy dojazdowej przy ul. Krasińskiego 69. Inwestycja została podzielona na 4 etapy. Właśnie zrealizowano pierwszy z nich: od ul. Broniewskiego do ul. A. German. Pojawiło się tam kilka tysięcy roślin – krzewów, bylin i roślin cebulowych, a także 24 drzewa: m.in. modrzew europejski, lipę, klon, brzozę, sosnę i dąb szypułkowy. Pojawiły się również trawniki. Postawiono nowe ławki, latarnie. Modernizację przeszły również chodniki przy szkrzyżowaniu ul. Krasińskiego i Broniewskiego

Harmonogram dalszych prac

Jak informuje stołeczny ratusz obecnie trwają prace na drugim odcinku skweru: od ul. A. German do ul. Przasnyskiej. Powstaje tu główna aleja i wykonywane są roboty ziemne. Jednocześnie wygrodzono również odcinek nr 3, od ul. Przasnyskiej do ul. Krasińskiego 57. W przeciągu miesiąca rozpoczną się tam prace drogowe.

Trzy odcinki skweru mają być gotowe jeszcze w tym roku, po zakończeniu ich budowy wykonawca przystąpi do realizacji czwartego odcinka. Dzięki podzieleniu zadania na etapy, mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowej zielonej przestrzeni jeszcze przed zakończeniem całej inwestycji.

Będzie jeszcze więcej zieleni

Zgodnie z założeniami projektu po zakończeniu prac na skwerze pojawi się ponad 100 drzew: m.in. grusze, głogi, świerki, sosny czy lipy. Zaplanowano nasadzenia kilkudziesięciu tysięcy roślin – krzewów (m.in. róże, lilaki, derenie) oraz bylin i roślin cebulowych (np. narcyzy, tulipany). Na skwerze pojawią się także wielobarwne, pachnące łąki i pnącza oraz trawy ozdobne.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu z budżetu obywatelskiego. Za prace budowlane odpowiada AKG Architektura Krajobrazu. Projekt przygotowała firma PROINWESTYCJA Katarzyna Łowicka. Inwestycję nadzoruje Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

 

fot. Zarząd Zieleni Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda