mobile
REKLAMA

Pilny remont torowisk – utrudnienia dla kierowców

Przez dwa najbliższe dni kierowcy nie przejadą przez przejazdy kolejowe między ul. Walcowniczą a Młodą w Wawrze oraz na ul. Łodygowej na Targówku. Na 27 i 28 lutego zaplanowane zostały prace kolejarzy, którzy zajmą się remontem przejazdów. Zmianie ulegną również trasy linii autobusowych 145 i 245.

 

oprac. NKK
Pilny remont torowisk – utrudnienia dla kierowców

Dwa przejazdy kolejowe na Targówku oraz w Wawrze wymagają pilnego remontu. Jednak nie da się przeprowadzić koniecznych prac bez chwilowego wyłączenia z ruchu obu miejsc.

Prace na Targówku

Jak przekazał stołeczny ratusz prace na ulicy Łodygowej zaplanowano na środę, 28 lutego, od godz. 9:00. Kierowcy nie przejadą przez przejazd w godz. 10:00-14:00. Poza tymi godzinami będzie zajęty raz jeden, raz drugi pas jezdni. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych prace zostaną dokończone następnego dnia – w czwartek, 29 lutego, w tych samych godzinach.

Jak zostanie wyznaczony objazd?

Objazd poprowadzi ulicami: Łodygową, Radzymińską, aleją „Solidarności”, Targową, Grochowską, Marsa i Żołnierską. Do Ząbek będzie można dojechać ulicami Swojską i Janowiecką lub Bystrą i Stefana Batorego.

Jak zmienią się trasy autobusów?

W związku z pracami od godziny 9:00 do 14:00 autobusy linii 145 i 245 zmienią trasy. Jadąc, odpowiednio w kierunku Żerania FSO i Bródna-Podgrodzie, z ulicy Piłsudskiego w Ząbkach skręcą w Skorupki, a dalej Orlą, Wojska Polskiego, Leszczyckiego i Stefana Batorego. Do Warszawy wjadą przez Bystrą do Radzymińskiej. Podobny objazd będzie obowiązywał w drodze powrotnej. Z ulicy Radzymińskiej autobusy obu linii skręcą w Bystrą, a następnie w Ząbkach pojadą ulicami: Stefana Batorego, Leszczyckiego, Wojska Polskiego, Orlą, 3 Maja i Piłsudskiego, a dalej swoimi trasami.

Prace w Wawrze

Dzień wcześniej, czyli we wtorek, 27 lutego, o godzinie 9:00 prace rozpoczną się na przejeździe w Falenicy. Tu także kolejarze będą zajmowali na przemian raz jeden, raz drugi pas, a w godzinach 10:00-14:00 całkowicie zamkną przejazd.

Roboty na tym przejeździe nie powinny wpłynąć na kursowanie autobusów WTP.

 

fot. UMW/ PIXbay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda