mobile
REKLAMA

Piłsudski na Żoliborzu!

Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza na wystawę organizowaną wspólnie z Urzędem Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy. Z okazji obchodów 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, na płocie Parku im. Stefana Żeromskiego została zaprezentowana wystawa Józef Piłsudski w 1920 roku. Między Warszawą, a Kijowem. Wystawa będzie dostępna w Galerii Przystanek do 14 września.

inf. prasowa
Piłsudski na Żoliborzu!

Odwiedzający ją, będą mogli zapoznać się z historią wyprawy kijowskiej, czyli ofensywy Wojska Polskiego i armii Ukraińskiej Republiki Ludowej w obronie Kijowa podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku.

Szczególnie istotnym elementem tej wystawy planszowej jest nie tylko przedstawienie przebiegu walk, ale zaprezentowanie strategii Józefa Piłsudskiego. Zarówno tej politycznej, jak i militarnej.

Na wystawie prezentowane są zarówno te bardziej jak i mniej znane fotografie, które pochodzą głównie ze zbiorów Muzeum Niepodległości. Ich bohaterami są Józef Piłsudski i Wojsko Polskie w czasie wyprawy kijowskiej. Zdjęcia koloryzowane przez pana Mirosława Szponara pozwalają niemalże dotknąć współczesnym odległej przyszłości i dostrzec to, czego do tej pory nie widzieliśmy na czarno-białych zdjęciach.

Film promujący wystawę można zobaczyć na kanale YouTube Muzeum Niepodległości:

https://www.youtube.com/watch?v=KfwKi0l4Qqo&t=12s

 

 

 

Źródło: Muzeum Niepodległości

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda