mobile
REKLAMA

Plac Piłsudzkiego będzie należał do Województwa

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada, że miasto nie odda Placu Piłsudzkiego w ręce władz wojewódzkich, ponieważ jest on symbolem walki warszawiaków.

inf. pras.
TAGI
Plac Piłsudzkiego będzie należał do Województwa

Póki co, Minister Infrastruktury i Budownictwa decyzją z 25 października oddał Wojewodzie w trwały zarząd nieruchomość obejmującą plac Piłsudskiego. Decyzję podjęto na wniosek Wojewody. Minister oświadczył, że jeśli prezydent Warszawy sprzeciwia się oddawani placu, to oznacza, że chce łamać prawo. Andrzej  Adamczyk  Zaznacza również, że  Hanna Gronkiewicz-Waltz od kilku miesięcy utrudnia dotarcie do dokumentów na temat placu.

 Jest to miejsce służące przede wszystkim organizacji uroczystości państwowych i dlatego powinno być pod nadzorem administracji rządowej. W ocenie Wojewody, do zmiany zarządu nie jest potrzebny podział nieruchomości (potwierdza to wydana decyzja administracyjna). Deklaracje władz Miasta Stołecznego Warszawy postrzegamy jako pretekst, aby utrudnić przejęcie terenu należącego do Skarbu Państwa. Należy też zaznaczyć, że władze miasta mogły dokonać podziału działki wcześniej, jeśli uważały, że jest to niezbędne. Najistotniejszy jest fakt, że zmiana zarządu nie przynosi żadnych zmian dla mieszkańców stolicy – oświadczył wojewoda Zdzisław Sipera.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda