mobile
REKLAMA

Po brutalnym gwałcie w Śródmieściu przeprowadzą audyt miejsc niebezpiecznych

W niedzielę, 25 marca na ul. Żurawiej doszło do brutalnego gwałtu w wyniku, którego zmarła 25-letnia kobieta. Zdarzenie to wywołało dyskusję na temat bezpieczeństwa. Władze dzielnicy Śródmieście chcą przeprowadzić audyt wykazu miejsc szczególnie niebezpiecznych. Zostanie również zorganizowany darmowy kurs samoobrony dla kobiet

NKK
Po brutalnym gwałcie w Śródmieściu przeprowadzą audyt miejsc niebezpiecznych

- W związku z gwałtem dokonanym na kobiecie, który miał miejsce na ulicy Żurawiej w Warszawie i doprowadził do śmierci ofiary, my, niżej podpisani, radni Koalicji Obywatelskiej Dzielnicy Śródmieście miasta stołecznego Warszawy, pragniemy wyrazić nasze głębokie ubolewanie oraz współczucie dla rodziny i bliskich tragicznie zmarłej – przekazały dziś władze dzielnicy Śródmieście. Do brutalnego napadu na 25-letnią kobietę doszło tydzień temu na ul. Żurawiej. 23-latek napadł od tyłu na idącą kobietę około godziny 5 rano. Jak relacjonowała policja miał przyłożyć jej nóż do gardła i dopuścić się brutalnego gwałtu. Pozostawił kobietę w bramie jednego z budynków. Sam udał się do swojego mieszkania.

25-latkę odnalazł dozorca budynku. Przez 6 dni kobieta walczyła w szpitalu o życie. Trafiła tam m.in. z obrzękiem mózgu, który miał powstać na skutek duszenia. W piątek, 1 marca rzecznik szpitala przekazała informację o śmierci zgwałconej 25-latki.

Przed kamienicą, w której doszło do dramatycznych scen warszawiacy zapalają znicze, przynoszą kwiaty. Dla wielu to szok, że w centrum miasta nad ranem, blisko 500 metrów od komisariatu policji mogło dojść do tak brutalnego ataku.

Władze dzielnicy Śródmieście wystosowały prośbę do Straży Miejskiej i śródmiejskiej Polocji o przeprowadzenie audytu miejsc szczególnie niebezpiecznych. - Pragniemy oznajmić, że występujemy do Straży Miejskiej oraz śródmiejskiej Policji z prośbą o przeprowadzenie audytu wykazu miejsc szczególnie niebezpiecznych, aby sprawdzić, czy ten obszar ulicy Żurawiej i okolic są w nim uwzględnione. W naszym wystąpieniu postulujemy również o zwiększenie liczby patroli oraz instalację kamer monitorujących, co umożliwi bieżące śledzenie potencjalnie niebezpiecznych sytuacji – czytamy w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu, pod którym podpisali się Aleksander Ferens, Burmistrz Dzielnicy Śródmieście

Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska, Radna Dzielnicy Śródmieście, Wiceprzewodnicząca Klubu Radnych KO, Przewodnicząca Komisji Oświaty Marcin Rolnik, Przewodniczący Klubu Radnych KO, Przewodniczący Rady Dzielnicy Śródmieście.

Dzielnica zdecydowała również o zorganizowaniu bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet.

 

fot. KSP

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda