mobile
REKLAMA

Po raz czwarty będą świętowały kina studyjne

W Warszawie już po raz czwarty odbędzie się wielka uczta dla miłośników kin studyjnych. 19 kwietnia rozpocznie się Tydzień Kin Studyjnych. Nie zabraknie wyjątkowych seansów filmowych, spacerów czy warsztatów

oprac. NKK
Po raz czwarty będą świętowały kina studyjne

Atlantic, Amondo, Elektronik, Iluzjon, Kinokawiarnia Stacja Falenica, Kino Na Boku, Kinoteka, Kultura, Luna, Muranów, Praha, Świt, U-jazdowski i Wisła – to kina, które już 19 kwietnia rozpoczną wielkie świętowanie w ramach warszawskiego Tygodnia Kin Studyjnych.

Wydarzenie potrwa do 25 kwietnia.

W ciągu tych siedmiu dni zaplanowano szereg atrakcji - Pokazy, dyskusje, warsztaty, wystawy, spotkania, spacery, a nawet potańcówkę. Zobaczyć będzie można ponadczasową klasykę, kroniki filmowe, teatroteki, a także najnowsze europejskie produkcje, w tym filmy dla dzieci. Część wydarzeń jest całkowicie bezpłatna, pozostałe w przystępnych cenach – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Co znajdzie się w programie Tygodnia Kin Studyjnych?

Organizatorzy wydarzenia zadbali o to, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wśród zaplanowanych pokazów są zarówno te dla najmłodszej widowni, jak również dla starszego widza.

Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych otworzy seans filmu „Wilczyca” w kinie Luna, po którym odbędzie się dyskusja poświęcona polskiemu kinu gatunkowemu. Na sobotę zaplanowano pokaz przedpremierowy bajki „Kicia Kocia w przedszkolu”, a na popołudnie spacer z reżyserem Dariuszem Gajewskim śladami lokacji do filmu „Warszawa”.

Z kolei w poniedziałek młodzież szkolna weźmie udział w warsztatach pisania bloga, a fani kultowego „Kilera” Juliusza Machulskiego będę mieli okazję spotkać się z Janem Englertem i Katarzyną Figurą. A w czwartek, na zakończenie, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie w kinie Elektronik  – seans filmu „Bestia” z muzyką na żywo.

 

fot. Pixbay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda