mobile
REKLAMA

Półfinały Mistrzostw Polski czas zacząć!

Od piątku do niedzieli potrwa na Woli Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. O awans do najlepszej ósemki w kraju powalczą dwie stołeczne drużyny: UMKS MOS Wola i KS Metro.

Marcin Kalicki
Półfinały Mistrzostw Polski czas zacząć!

Zawody w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej 2 zainaugurują derby stolicy. W drugim piątkowym spotkaniu zmierzą się ze sobą KS Pałac Bydgoszcz i SMS Solna Wieliczka. W kolejnych dwóch dniach turnieju każdy z zespołów rozegra dwa spotkania. W niedzielę około godziny 14:15 będzie już wszystko jasne. Dwie najlepsze ekipy awansują do wielkiego finału, w którym będą rywalizowały o medale i tytuł najlepszej drużyny w kraju. – Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski poprzedzony jest długim i dość nietypowym sezonem. Piąte miejsce na Mazowszu pozostawiło duży niedosyt. Gdy już myśleliśmy, że sezon się dla nas skończył, to dopisało nam szczęście i z dziką kartą pojechaliśmy na turniej ¼ finału Mistrzostw Polski do Elbląga. Po wygraniu ćwierćfinałów, czekaliśmy na losowanie grup półfinałowych. Tu po raz kolejny los był dla nas łaskawy i turniej ½ finału gramy u siebie. Bardzo nas to cieszy, bo atut hali przy Rogalińskiej, to niewątpliwie duży handicap, który na pewno zamierzamy wykorzystać. Mamy świadomość tego o co gramy i do każdego spotkania podejdziemy z dużą pokorą oraz wiarą w swoje wysokie umiejętności. Jesteśmy dobrze przygotowani i w każdym meczu będziemy walczyć jak o swoje – zapowiada Jakub Miecznikowski, trener siatkarek UMKS MOS Wola.  

Kto będzie najtrudniejszym rywalem w walce o awans dla wolskiej drużyny? – Jesteśmy świadome, że na tym etapie nie ma już łatwych przeciwników, dlatego nie jestem w stanie wybrać tego dla nas najtrudniejszego. Do każdego meczu wyjdziemy skoncentrowane i gotowe wskoczyć na najwyższy poziom naszych umiejętności. Oczywiście naszym celem jest dostanie się do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski. Jesteśmy pozytywnie nastawione na to co nas czeka i zmotywowane żeby pokazać na co nas stać – mówi Julia Rostkowska, atakująca MOS Wola.

W szerokiej kadrze wolskiej drużyny na weekendowe zmagania znalazło się osiemnaście zawodniczek. Są to: Aleksandra Bazga, Joanna Bartosiewicz, Lidia Budasz, Amanda Chrostek, Zuzanna Ciupak, Zofia Czajkowska, Maja Daca, Klaudia Gajewska, Zofia Jackiewicz, Oliwia Jaroń, Patrycja Kabala, Dominika Kiszelewska, Nikola Kozicka, Zuzanna Michalak, Natalia Niedzińska, Julia Rostkowska, Anna Obroślińska, Maja Wydmańska.

Harmonogram Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski:

Piątek, 14 maja:

godz. 16:00: UMKS MOS Wola Warszawa - KS Metro Warszawa

godz. 19:00: KS Pałac Bydgoszcz - SMS Solna Wieliczka

Sobota, 15 maja:

godz. 13:00: KS Metro Warszawa - SMS Solna Wieliczka

godz. 16:00: UMKS MOS Wola Warszawa - KS Pałac Bydgoszcz

Niedziela, 16 maja:

godz. 10:00: KS Pałac Bydgoszcz - KS Metro Warszawa

godz. 13:00: SMS Solna Wieliczka - UMKS MOS Wola Warszawa

Wszystkie spotkania w hali sportowej przy ul. Rogalińskiej będzie można obejrzeć za pośrednictwem kanałów FB i Youtube wolskiego klubu. Zachęcamy także do czytania relacji z turnieju w Informatorze Stolicy, który został patronem medialnym zawodów.

Fot. MOS Wola

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda