mobile
REKLAMA

Policja przejęła 50 kg narkotyków

Mokotowscy kryminalni wspólnie z policjantami z wydziału do zwalczania przestępczości gospodarczej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Zabezpieczono około 47 kg marihuany, ponad 2,5 kg kokainy i około 1 kg haszyszu.

Informacja prasowa
Policja przejęła 50 kg narkotyków

W kontenerze mieszczącym się na jednej z hal przy ul. Jagiellońskiej funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli narkotyki, 700 kg krajanki tytoniowej, półprodukty, akcesoria oraz dwie maszyny do produkcji papierosów. Do policyjnego depozytu trafiły również pieniądze. Zatrzymano też kolejnego męzczyznę, zatrudnionego przy produkcji nielegalnych papierosów.

Policjanci ustalili, że 42-letni mieszkaniec Warszawy i jego o rok młodszy kolega mogą zajmować się posiadaniem produkcją znacznej ilości środków odurzających i ich rozprowadzaniem. Funkcjonariusze wiedzieli także, że mężczyźni mogą zajmować się nielegalnym wywarzaniem hurtowych ilości wyrobów tytoniowych. Nikt jednak się nie spodziewał, że narkotyków oraz krajanki tytoniowej będzie aż tyle. Wszystko jest robione na skalę przemysłową.

Kwadrans po godzinie 18 policjanci pojechali w rejon garaży na warszawskiej Białołęce. Po dłuższej obserwacji zauważyli, że 42-latek wjechał Citroenem na ogrodzony teren, na którym znajdują się garaże. Jego wspólnik natomiast przyjechał Jaguarem. Funkcjonariusze mieli uzasadnione podejrzenie, że tego dnia może dojść do dużej transakcji, przystąpili więc do działania. W garażu zatrzymano obu mężczyzn oraz ich 38- letniego pracownika.

Wewnątrz znajdowała się pracująca maszyna wytwarzająca papierosy nieposiadające wymaganych polskich znaków akcyzowych. Druga maszyna była gotowa do użycia. Ponadto w garażu znaleziono dużą liczbę przygotowanych już papierosów oraz worek z krajanką tytoniu i wiele innych akcesoriów świadczących o trwającej produkcji papierosów. 38-latek oświadczył, że od jakiegoś czasu wytwarzał papierosy na zlecenie obu podejrzanych mężczyzn, za co dostawał od nich wynagrodzenie.

Przy 43-latku policjanci znaleźli klucze do kłódki zabezpieczającej kontener znajdujący się w jednej z hal przy ul. Jagiellońskiej na warszawskiej Pradze Północ. Kryminalni wiedzieli, że tam może być magazyn narkotyków. W czasie przeszukania kontenera znaleziono i zabezpieczono kilkadziesiąt worków foliowych zamykanych hermetycznie z 47 kilogramami marihuany, pudła wypełnione krajanką tytoniową o łącznej wadze 700 kg oraz kilkadziesiąt mniejszych pudełek z zawartością 660 000 gilz papierosowych, jak również akcesoria do produkcji papierosów.

Całość towaru i sprzętu została zabezpieczona. Detaliczna wartość zabezpieczonych narkotyków to około 3 mln zł, do tego dochodzą zabezpieczone środki pieniężne w wysokości 25 670 Euro, 18 000 USD oraz 23 000 zł. Mężczyźni zostali aresztowani. 42- i 43-latek usłyszeli prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz produkcji i wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych, za co grozi im kara do 12 lat więzienia. Na wniosek policjantów i Prokuratora Rejonowego Praga Północ, sąd zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci trzymiesięcznych aresztów. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Ich pracownik natomiast usłyszał zarzuty współudziału w nielegalnym wytwarzaniu tytoniu. Grozi mi kara do 2 lat więzienia.

Fot. KRP II

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda