mobile

Policjant na wolnym przyczynił się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy

Informacja przekazana przez będącego w czasie wolnym od służby policjanta z legionowskiej komendy przyczyniła się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. 27-latek kierujący audi miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i teraz za swoje postępowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

inf. prasowa
Policjant na wolnym przyczynił się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy

W sobotę w godzinach wieczornych będący w czasie wolnym od służby policjant Komendy Powiatowej Policji w Legionowie zwrócił uwagę na wychodzącego z placówki handlowej mężczyznę. Młody człowiek chwiejnym krokiem przeszedł kilkadziesiąt metrów chodnikiem, a następnie wsiadł do samochodu i ruszył.

Policjant podejrzewając, że odjeżdżający kierowca najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu próbował pieszo go dogonić i udaremnić dalszą jazdę. Kiedy kierujący audi zaczął się oddalać, wtedy policjant zauważył nadjeżdżający radiowóz. Natychmiast o swoich podejrzeniach powiadomił kolegów będących w służbie.

Przekazana przez niego informacja już po kilku minutach zaowocowała zatrzymaniem kierującego audi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 27-latka ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz mężczyzna za swoje skrajnie nieodpowiedzialne postępowanie odpowie przed sądem.

 

 

 

Żródło: Komenda Stołeczna Policji

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda