mobile
REKLAMA

Policjantka w dniu wolnym zatrzymała pijanego kierowcę

Policjantka z Bielan w dniu wolnym udowodniła, że będąc funkcjonariuszem na służbie jest się zawsze, nawet mając wolne. Sierż. Joanna Bogusz zatrzymała kierowcę, który jechał samochodem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

inf. prasowa
Policjantka w dniu wolnym zatrzymała pijanego kierowcę

Sierż. Joanna Bogusz jest policjantką Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego w bielańskiej komendzie. W dniu wolnym od służby, późnym wieczorem była w okolicach parku przy ulicy Wolskiej. Jej uwagę zwrócił mężczyzna, który próbował wyjechać z miejsca parkingowego. Policjantka podeszła do samochodu, aby sprawdzić czym spowodowane są trudności z wyjazdem z parkingu.  Od kierowcy wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Policjantka uniemożliwiła kierowcy dalsza jazdę i powiadomiła lokalną jednostkę policji.

Kompletnie zaskoczonego takim obrotem sprawy mężczyznę sierż. Joanna Bogusz przekazała patolowi policji, który już po kilku minutach przyjechał pod wskazany adres.

Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdecydowana postawa sierż. Joanny Bogusz przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcy, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii na drodze.  

 

 

 

nadkom. Elwira Kozłowska/rr

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda