mobile

Polonia podpisuje kluczowych graczy

Ostatnia niedziela przyniosła kibicom Polonii długo wyczekiwane informacje. Dziesięciu zawodników, którzy reprezentowali barwy Czarnych Koszul w zeszłym sezonie, podpisało nowe kontrakty z klubem.

Szymon Przedpełski / fot.kspolonia.pl
Polonia podpisuje kluczowych graczy

Wśród nich znajduje się trzon drużyny z poprzednich rozgrywek; bramkarz, Jan Balawejder; obrońcy, Grzegorz Wojdyga, Rafał Zembrowski, Przemysław Szabat, Piotr Maślanka; pomocnicy, Sebastian Olczak, Bartosz Wiśniewski, Cezary Sauczek, Maciej Wilanowski oraz jeden z najlepszych napastników na tym poziomie rozgrywek - Krystian Pieczara. Możemy spokojnie założyć, że wszyscy ci gracze będą regularnie rozpoczynać mecze w podstawowym składzie.

Gracze przedłużający umowy dołączyli do swoich dwóch kolegów, których umowy ciągle obowiązywały - Marcina Kluski i Mateusza Małka. Oznacza to, że w nowym sezonie zobaczymy prawdopodobnie dwanaście „starych” twarzy w zespole, choć nie można wykluczyć, że jeszcze ktoś do nich dołączy.

Na tym dobre wiadomości się nie kończą. Już następnego dnia Polonia zakontraktowała kolejnych pięciu zawodników, których trener Chrobak testował od początku okresu przygotowawczego. Czterech z nich to młodzieżowcy z MKS Polonii Warszawa, Szymon Kamiński, Adrian Sołoducha, Kacper Wasilewski i Arkadiusz Zajączkowski. Piąty to młody bramkarz, występujący ostatnio w Legionovii, Bartosz Kowalczyk.

Prawdopodobnie te wzmocnienia nie zamykają jeszcze kadry Polonii, ponieważ na ten moment liczy ona tylko siedemnastu zawodników. Czarne Koszule będą chciały szybko tę kadrę uzupełnić, jako że liga rusza już 11 sierpnia. Polonia wystartuje meczem u siebie przeciwko Victorii Sulejówek.

Ciężko na razie stwierdzić w jakiej formie będzie zespół z K6 na początku rozgrywek. Wyniki meczów kontrolnych nie napawają optymizmem. W czterech grach Polonia dwukrotnie bezbramkowo remisowała i dwukrotnie przegrała 0:1. Sztab szkoleniowy oczywiście jest niezadowolony z wyników i nieskuteczności, ale sama gra wygląda przyzwoicie. Trener Szymanek tłumaczył tę nieskuteczność brakiem treningów strzeleckich, na których zespół skupi się w końcowym fragmencie przygotowań.

Pozostaje czekać na start ligi i dopingować ekipie trenera Chrobaka. Pierwsza okazja ku temu już 11 sierpnia o godzinie 19:00, oczywiście na Konwiktorskiej 6.

Szymon Przedpełski

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda