mobile
REKLAMA

Ponad 20 tysięcy odblasków rozdaliśmy mieszkańcom stolicy

Zawieszone na choinkach odblaski znikały natychmiast. Akcja profilaktyczno-edukacyjna „Świeć blaskiem z odblaskiem”, prowadzona przez Straż Miejską m.st. Warszawy i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych, cieszyła się dużym powodzeniem wśród warszawiaków.

informacja prasowa
Ponad 20 tysięcy odblasków rozdaliśmy mieszkańcom stolicy

Mieszkańcy zdejmowali kolorowe odblaski zawieszone na choinkach, aby potem umieścić je na swoich ubraniach i pojazdach. Akcja zorganizowana już po raz ósmy miała na celu promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Mieszkańcy stolicy zdejmowali z choinek odblaskowe elementy i umieszczali je w widocznych miejscach. Przy pomocy pięknie ubranych choinek udało rozdać się mieszkańcom Warszawy ponad 20 tysięcy kolorowych odblasków. Akcja „Świeć blaskiem z odblaskiem” rozpoczęła się 5 grudnia i trwała przez tydzień. Drzewka pachnące świętami dostarczyła Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych. Pierwsza choinka ubrana została przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 166 im. Żwirki i Wigury i stanęła przed główną siedzibą Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ulicy Młynarskiej 43/45.

Choinki z kolorowymi odblaskami pojawiły się w ponad trzydziestu punktach, m.in. przed siedzibami urzędów dzielnic, MPWiK, Automobilklubu Polski, Miejskich Zakładów Autobusowych, Zarządu Transportu Miejskiego, Fundacji Jednym Śladem, Poland Bike, Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Teatru Kamienica. Te właśnie instytucje na bieżąco ubierały świąteczne choinki w nietypowe ozdoby. Odblask znajdujący w widocznym miejscu zwiększa nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Widoczny pieszy, rowerzysta czy użytkownik hulajnogi wyposażony w odblask nie tylko dba o swoje bezpieczeństwo, ale również o innych użytkowników dróg. Umieszczony na ubraniu czy pojeździe niepozorny element może zapobiec groźnemu wypadkowi – i uratować życie.

fot. Straż Miejska

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda