mobile

Powrót po latach. Skra Warszawa reaktywuje sekcję piłki nożnej

Po pięćdziesięciu dwóch latach kibice znów będą mogli dopingować piłkarzy Skry Warszawa. Wszystko to za sprawą Jana i Karola Stolarskich, którzy chcą odbudować potęgę drużyny z Wawelskiej w stulecie klubu.

Marcin Kalicki
Powrót po latach. Skra Warszawa reaktywuje sekcję piłki nożnej

Seniorską piłkę na Ochocie kibice mogli oglądać ostatni raz w sezonie 1968/1969. Później fani futbolu musieli przenieść swoje sympatie na inne stołeczne zespoły. Teraz może się to zmienić, bowiem od sezonu 2021/2022 w rozgrywkach organizowanych przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej występować będzie Skra 1921 Warszawa.

Jak to się stało, że po ponad pół wieku futbol może wrócić na Ochotę? – Pomysł zrodził się już gdy miałem 19 lat. Razem z bratem Karolem byliśmy na spotkaniu z ówczesnymi władzami Skry z projektem autonomicznej młodzieżowej sekcji piłki nożnej Skry Warszawa. Wtedy nie udało się nam zrealizować projektu z różnych przyczyn, jednak teraz jesteśmy bogatsi o pewne doświadczenia i zakładamy wspólnie nowe stowarzyszenie sportowe Skra 1921 Warszawa na stulecie klubu, które przypada w tym roku – mówi Jan Stolarski, koordynujący wraz z bratem cały projekt.

Teraz budowana na nowo drużyna ma nie tylko nawiązać do historii zespołu, ale również powalczyć o awans do wyższych klas rozgrywkowych. – Chcemy zbudować silny zespół seniorów złożony głównie z mieszkańców stolicy, ale nie zamykamy się na zawodników spoza Warszawy, którzy chcą godnie reprezentować stołeczne barwy Skry. Stawiamy sobie jasny cel jakim jest walka w każdym sezonie o awans do wyższych klas rozgrywkach – zaznacza Jan Stolarski. – Równocześnie chcemy zbudować akademię piłkarską i zgłosił drużyny młodzieżowe do rozgrywek Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej już od rundy wiosennej. Nabór do akademii będziemy prowadzić od lipca tego roku – dodaje.  

Obecnie trwa kompletowanie składu drużyny seniorów. KS Skra 1921 Warszawa wystartuje w sezonie 2021/2022 w piłkarskiej B Klasie.

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda