mobile
REKLAMA

Powstanie projekt systemu zarządzania parkingami P+R

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na stworzenie dokumentacji projektowej trzech inwestycji związanych z Parkingami P+R oraz z Węzłem Komunikacyjnym Młociny. Jedna z nich dotyczy zaprojektowania systemu zarządzania kluczowymi parkingami Parkuj i Jedź w Warszawie.

Informator Stolicy/ fot. ZTM
Powstanie projekt systemu zarządzania parkingami P+R

Przedmiot zamówienia podzielony jest na trzy zadania. Zadanie A zakłada wykonanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej Systemu Zarządzania Parkingami Strategicznymi Parkuj i Jedź w Warszawie. W pierwszym okresie ma on objąć 10 z 15 parkingów P+R funkcjonujących obecnie w stolicy. W jego skład wejdą centralny i lokalne systemy zarządzania tymi obiektami. W ramach tego zadania, zaprojektowane zostaną również systemy zabezpieczeń technicznych funkcjonujących na poszczególnych obiektach. Przedmiotem projektu będzie także stworzenie Centrum Zarządzania Parkingami (CZP) wraz z serwerownią na terenie Węzła Komunikacyjnego Młociny. CZP umożliwi prowadzenie zdalnej obsługi i nadzoru nad poszczególnymi systemami przez pracowników Zarządu Transportu Miejskiego. Będzie to oznaczało przekształcenie funkcjonujących parkingów P+R w obiekty bezobsługowe. Wdrożenie takich nowoczesnych rozwiązań zagwarantuje znaczący wzrost jakości usług świadczonych w ramach parkingów Parkuj i Jedź.

Realizacja zadania B to stworzenie projektu przeniesienia dyspozytorni Węzła Komunikacyjnego Młociny do wspomnianego Centrum Zarządzania Parkingami. Natomiast w ramach zadania C zlecone zostanie przygotowanie dokumentacji projektowej na wykonanie remontu Systemu Dozoru Wizyjnego (VSS) na terenie wspomnianego węzła. Jest ono bezpośrednio powiązane z poprzednimi zadaniami, ponieważ obsługa i zarządzanie wyremontowanym VSS odbywać ma się z poziomu stanowisk operatorskich w Centrum Zarządzania Parkingami.

Obecnie w 9 dzielnicach Warszawy działa 15 parkingów Parkuj i Jedź, które codziennie umożliwiają przesiadkę do warszawskiego transportu publicznego ponad 4300 kierowcom samochodów oraz ponad 670 rowerzystom. Bezpłatnie z obiektów tych mogą korzystać osoby posiadające ważne bilety krótkookresowe (dobowe, 3-dniowe, weekendowe) oraz okresowe (30- i 90-dniowe). Dzięki parkingom Parkuj i Jedź do centrum Warszawy wjeżdża mniej samochodów, a kierowcy dojeżdżający z okolicznych miejscowości nie muszą się martwić o to, gdzie zaparkować auto.

Źródło: ZTM

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda