mobile

Pożegnalny weekend Warszawskich Linii Turystycznych

Niedziela to ostatnia szansa na skorzystanie z tegorocznych Warszawskich Linii Turystycznych. Zapraszamy nad Wisłę  na promy i na podróż zabytkowymi tramwajami, autobusami i kolejką wąskotorową.

inf. prasowa
Pożegnalny weekend Warszawskich Linii Turystycznych

Wraz z końcem lata kończy się sezon Warszawskich Linii Turystycznych. W weekend 26-27 września po raz ostatni w tym roku promy połączą brzegi Wisły, a na ulice i torowiska wyruszą zabytkowe autobusy i tramwaje.

Promy standardowo będą „przecinały" Wisłę w trzech miejscach – „Słonka" połączy Cypel Czerniakowski z Saską Kępą, „Wilga" Podzamcze-Fontanny z ZOO, a „Pliszka" będzie pływała wzdłuż mostu Józefa Poniatowskiego do Stadionu PGE Narodowego. Na prom można zabrać rower. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie WTP w zakładce „Promy przez Wisłę".

 

Na stołeczna torowiska wyjadą tramwaje dwóch linii turystycznych – T i 36.

Zabytkowe tramwaje linii T będą w godzinach 12.00-17.00 obsługiwały trasę: PL.  NARUTOWICZA – Grójecka – pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – rondo Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – al. „Solidarności" – most Śląsko-Dąbrowski – „al. Solidarności" – Towarowa – Grójecka – PL.  NARUTOWICZA.

Podróż tramwajem linii T to nie tylko okazja przejechania się zabytkowym wagonem, często pamiętającym lata 40. i 60. XX wieku, ale także możliwość dojechania do atrakcyjnych miejsc, m.in.: Starego Miasta, Muzeum Narodowego, Muzeum Powstania Warszawskiego.

Szczegółowe informacje są dostępne w zakładce „Linia tramwajowa T".

 

Również z pl. Narutowicza będą wyruszały tramwaje linii 36 na trasę: PL. NARUTOWICZA – Filtrowa – Nowowiejska – pl. Zbawiciela – Marszałkowska – gen. Andersa – Mickiewicza – pl. Wilsona – Słowackiego – METRO MARYMONT. Do obsługi linii zostaną skierowane wagony typu 13N zwane „parówkami" oraz 105Na, czyli tzw. „akwaria".

Ponad półgodzinna przejażdżka tramwajem linii 36  to podróż przez trzy warszawskie dzielnice – Ochotę, Śródmieście i Żoliborz, a przy okazji możliwość spojrzenia bez pośpiechu na ich zabytkowe i wyjątkowe miejsca.

Szczegółowe informacje są dostępne w na stronie WTP zakładce „:Linia tramwajowa 36".

 

Zabytkowe autobusy

Do zabytkowych tramwajów dołączą autobusy linii 100. Od południa do godziny 18.00 będzie można nimi przejechać trasę: CENTRUM – Marszałkowska – Królewska – pl. Piłsudskiego – Senatorska – Miodowa – Świętojerska – Anielewicza – Karmelicka – Stawki – Muranowska – Konwiktorska – Sanguszki – Wybrzeże Gdańskie – Nowy Zjazd – most Śląsko-Dąbrowski – al. „Solidarności" – Targowa – al. Zieleniecka – most  Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – Bagatela – pl. Unii Lubelskiej – Marszałkowska – CENTRUM.

Prócz trasy poprowadzonej przez najatrakcyjniejsze zakątki miasta, atrakcją samą w sobie może okazać się tabor skierowany do obsługi linii. W ostatni weekend września będą to dwa ikarusy – krótki i przegubowy. 

Szczegółowe informacje są dostępne w zakładce „Linia autobusowa 100".

 

Kolejka wąskotorowa

Na sobotnie wczesne popołudnie można zaplanować wycieczkę kolejką wąskotorową z Piaseczna do Tarczyna. Do Piaseczna można dojechać z Warszawy np. zabytkowymi autobusami specjalnej  linii autobusowej 51 wyruszającymi z centrum miasta. Uwaga, z autobusu można skorzystać tylko na podstawie biletu na przejazd kolejką i dowożący do niej autobus, wydanego przez Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej.

Pociąg w drodze powrotnej zatrzymuje się w Runowie, gdzie przygotowano miejsce na piknik. Można upiec kiełbaski przy ognisku, poleniuchować na słonecznej polanie lub zagrać w piłkę.

Szczegółowe informacje są dostępne w zakładce „Kolejka wąskotorowa".

 

 

Źródło: UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda