mobile
REKLAMA

Poznajemy tajemnice warszawskiej Pragi

W sobotę 18 listopada, w godzinach 12:00-18:00, Galeria Wileńska zaprasza Małych Praskich Odkrywców do wspólnej zabawy podczas warsztatów o warszawskiej Pradze. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Serduszko dla Dzieci wybierzemy się w historyczną podróż po naszej dzielnicy, podczas której czekać nas będzie moc niespodzianek.

Informacja prasowa/ mat. Biuro Prasowe Galerii Wileńskiej
Poznajemy tajemnice warszawskiej Pragi

Dzieci dowiedzą się, na których praskich budynkach możemy podziwiać malownicze murale oraz na czym polega street art. Wiedza ta przyda się przy tworzeniu własnych projektów ulicznych rysunków podczas warsztatów plastycznych.

Uczestnicy będą mogli również pomalować płócienną torbę, wykorzystując specjalnie przygotowane szablony z praskimi symbolami, a także zaprojektować własną przypinkę z wybranym hasłem.

Poprzez zabawę w kalambury i grę w skojarzenia, najmłodsi poznają znaczenie słów, które kiedyś były charakterystyczne dla mieszkańców prawej strony Wisły.

Podczas warsztatów animatorzy opowiedzą uczestnikom wydarzenia ciekawe historie odkrywające tajemnice warszawskiej Pragi. Wiedzę tę chętne dzieci będą mogły wykorzystać w konkursach, do których nagrody ufundowali najemcy Galerii Wileńskiej.

 

To ostatnie w tym roku wydarzenie z cyklu warsztatów dla dzieci, do współpracy w których zaproszone zostały przez Galerię Wileńską instytucje związane z Pragą, m.in. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 73 przy ul. Białostockiej, Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci, Pszczelarium, Warszawski Cyrk Magii i Ściemy oraz Kluboteatr Meandry.

***

Galeria Wileńska składa się z dwóch części: pierwsza to trzy poziomy galerii handlowej oraz znajdujące się nad nią dwa piętra nowoczesnej powierzchni biurowej. W drugiej części mieści się hipermarket oraz trzypoziomowy parking dla Klientów. Wielkomiejskiego charakteru nadaje hol, z którego roztacza się widok na wnętrza, oświetlone naturalnym światłem przenikającym przez przezroczystą kopułę i świetliki. Sercem Galerii jest część gastronomiczna, bowiem właśnie z niej można oglądać wszystkie kondygnacje. Wśród sklepów i lokali obecnych na terenie Galerii Wileńskiej znajdują się takie, jak: Sephora, Reserved, Bershka, Stradivarius, Flying Tiger, Starbucks, Kiko czy Empik.

Galeria Wileńska aktywnie uczestniczy w życiu Pragi i angażuje się w szereg zintegrowanych działań, od lat prowadzonych na prawym brzegu Wisły. Dyrekcja obiektu organizuje wystawy fotograficzne i warsztaty edukacyjne przy współpracy z partnerami: fundacją Serduszko dla Dzieci, Szkołą Podstawową nr 73, a także z Teatrem Powszechnym, Warszawskim Ogrodem Zoologicznym i wieloma innymi instytucjami.

Galeria Wileńska wspiera również inicjatywy kulturalne – co roku włącza się w niezwykłe imprezy, organizowane przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ. Cyklicznie wydaje również Magazyn Wileńska, stanowiący unikalne połączenie tematyki o modzie i stylach z treścią dotyczącą życia warszawskiej Pragi. Ideą periodyku jest zbudowanie trwałej więzi z mieszkańcami i miłośnikami prawego brzegu Wisły.

Dodatkowe informacje:

Mediadem Consulting, ul. Kołobrzeska 34, 02-923 Warszawa,

tel. (022) 642 24 16, fax. (022) 858 91 04

Monika Lewczuk-Kuropaś, e‑mail: m.lewczuk@mediadem.pl

***

Informacje uzupełniające

Galeria Wileńska

ul. Targowa 72

tel. (022) 331 64 40

www.galeria-wilenska.pl

Godziny otwarcia

Galeria handlowa

poniedziałek – sobota: 09:00 – 21:00

niedziela: 10:00 – 20:00

Carrefour

poniedziałek – sobota: 07:00 – 23:00, niedziela: 09:00 – 21:00

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda