mobile

Prace drogowe na „obwodnicy” Gocławia. Czas na asfaltowanie

W weekend rozpoczniemy wymianę nawierzchni ul. Meissnera na Pradze-Południe. Początek pierwszej części prac w piątek, 16 kwietnia, o godz. 19.00, a koniec w poniedziałkowy poranek. Będzie to kolejny etap prac na tzw. obwodnicy Gocławia, dzięki którym poprawimy tam bezpieczeństwo.

Informacja prasowa
Prace drogowe na „obwodnicy” Gocławia. Czas na asfaltowanie

„Obwodnicę” Gocławia tworzy ciąg dwujezdniowych ulic Meissnera – Abrahama – Umińskiego. Ponieważ prawe pasy ruchu służyły do postoju samochodów, a niektórzy kierowcy zatrzymywali się tuż przed przejściami dla pieszych, postanowiliśmy wprowadzić zmiany, aby poprawić bezpieczeństwo. Utrzymamy parkowanie, ale w uporządkowanej formie. Dodatkowo – w ramach realizacji projektu z budżetu obywatelskiego – wyznaczymy na obu jezdniach jednokierunkowe pasy rowerowe.

Pierwsze prace na ulicach Meissnera i Umińskiego ruszyły jesienią zeszłego roku. Wiązały się z rozbiórką zbędnego asfaltu przy wlotach dróg osiedlowych i przekształceniem prawych pasów obu jezdni w takie, które będą służyły tylko do postoju. Obecnie powierzchnie wyłączone z ruchu są już utworzone, a przy większości zebr położono nowy chodnik.

Na ul. Meissnera wstawione są także nowe krawężniki przy pasie zieleni dzielącym jezdnie. Kolejnym krokiem będzie wymiana zniszczonej nawierzchni ulicy. Prace z tym związane ruszą w najbliższy weekend.

Zmiany organizacji ruchu na czas prac

Od piątku, 16 kwietnia, od godz. 19.00 do poniedziałku, 19 kwietnia, do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie północno-wschodnia jezdnia ul. Meissnera (kierunek od ul. Fieldorfa „Nila” w stronę ul. Bora-Komorowskiego). To właśnie ona jako pierwsza zyska nowy asfalt.

Pojazdy skierowane zostaną na objazdy ulicami Fieldorfa „Nila” i Bora-Komorowskiego.

Wszystkie wloty ulic poprzecznych i zjazdy do przyległych posesji dochodzące do remontowanej jezdni zostaną zamknięte. Nie będzie możliwości przejazdu na wprost z ul. Jugosłowiańskiej oraz skrętu z ul. Fieldorfa „Nila” w ul. Meissnera. Pas do skrętu w lewo z ul. Fieldorfa „Nila” w ul. Meissnera zostanie wygrodzony i wyłączony z ruchu.

Ruch pieszych odbywać się będzie obok prowadzonych robót po istniejących chodnikach i przejściach dla pieszych, z wyjątkiem przejść poprzecznych przez ul. Meissnera, z których zgodnie z postępem robót, ruch pieszy będzie kierowany do sąsiednich przejść. Przed pracami na ul. Meissnera zostaną ustawione znaki zakazu zatrzymywania z informacją o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela.

W następny weekend (23-26 kwietnia) nastąpi drugi etap prac. Wymiana nawierzchni zostanie przeprowadzona na jezdni południowo-zachodniej.

Autobusy zmienią trasy

W związku z pracami swoje trasy zmienią autobusy linii: 117, 123, N22, N72. Linie autobusowe 117 oraz 123 zostaną skierowane (tylko w kierunku krańców Dw. Centralny oraz Dw. Wschodni /Kijowska) na trasę objazdową przebiegającą następującym ciągiem ulic: Fieldorfa – Bora-Komorowskiego i dalej swoimi trasami podstawowymi. Nocne linie autobusowe N22 oraz N72 (tylko w kierunku krańców Dw. Centralny oraz Dw. Wschodni /Kijowska) pojadą ul. Bora-Komorowskiego i dalej swoimi trasami podstawowymi.

W piątek, 16 kwietnia, kursowanie linii autobusowej 311 zostanie skrócone do ok. godz. 19.00.

Bez wyprzedzania na przejściach

Wszystkie zmiany na ulicach Meissnera i Umińskiego powinny być gotowe w maju. W tym roku planujemy wprowadzić je również na ul. Abrahama. Przewidujemy, że po zwężeniu całego ciągu z dwóch pasów do jednego na ul. Meissnera będzie 125 miejsc dla samochodów, na Umińskiego – 125, a na gen. Abrahama – 145.

Jednopasmowy układ utrzymamy też w sąsiedztwie przejść dla pieszych. Dzięki temu nie będzie fizycznej możliwości wyprzedzania na przejściach. Zmiany nie obejmą skrzyżowań ul. Meissnera z ulicami Fieldorfa „Nila” i Bora-Komorowskiego, które wyposażone są w sygnalizację świetlną. Układ pasów w rejonie skrzyżowań pozostanie taki sam – z dodatkowymi pasami służącymi do skrętu.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: www.infoulice.um.warszawa.pl oraz www.facebook.com/infoulice, natomiast komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl.

Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Fot. UM Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda