mobile
REKLAMA

Prawie milion papierosów bez polskiej akcyzy nie trafi na rynek

Działania policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Stołecznej Policji zapobiegły uszczupleniu Skarbu Państwa na kwotę ponad miliona 250 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali do jednej sprawy 60-letniego obywatela Armenii, u którego zabezpieczyli ponad 600 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej pochodzących z przemytu oraz 35 kilogramów krajanki tytoniowej oraz 45-latka, który miał niemalże 400 tysięcy nielegalnych papierosów. Decyzją prokuratury mężczyźni będą odpowiadali za paserstwo akcyzowe

Informacja prasowa
Prawie milion papierosów bez polskiej akcyzy nie trafi na rynek

Ustalenia policjantów ze stołecznego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą pozwoliły im podjąć obserwację mężczyzny, co do którego zachodziło podejrzenie, że może chcieć wprowadzić do obrotu dużą ilość papierosów bez polskiej akcyzy skarbowej.

Aresztowanie obywatela Armenii

W trakcie realizacji policjanci zatrzymali 60-letniego obywatela Armenii. W należących do niego samochodach oraz w trakcie przeszukania pomieszczeń w wynajmowanym przez niego domu znaleziono i zabezpieczono ponad 600 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej pochodzących z przemytu i nielegalnej produkcji oraz 35 kilogramów krajanki tytoniowej.

Łączna suma uszczupleń na szkodę Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wyniosła prawie 800 tysięcy złotych.

Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 1100 złotych.

Zatrzymany usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Pułtusku zarzuty paserstwa akcyzowego.

...i 45-letniego mężczyzny

Do podobnego zatrzymania doszło w Zielonce. Tym razem policjanci zatrzymali 45-latka, który w domu i pomieszczeniach gospodarskich przechowywał prawie 400 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej pochodzących z przemytu i nielegalnej produkcji.

W tym przypadku Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych należności, takich jak: cło, akcyzy i VAT stracił ponad 450 tysięcy złotych.

45-latek odpowie za paserstwo akcyzowe. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności lub obie te kary łącznie.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Wołominie.

fot.Policja

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda