mobile
REKLAMA

Prowadzili agencje towarzyskie na terenie Warszawy. Są w rękach policji

Przez kilka lat mieli prowadzić w Warszawie agencje towarzyskie działające w mieszkaniach. Zarobili na tym blisko pół miliona złotych. Policja zatrzymała w tej sprawie cztery osoby

Redakcja
Prowadzili agencje towarzyskie na terenie Warszawy. Są w rękach policji

- Cztery osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu zostały zatrzymane przez policjantów z rzeszowskiego CBŚP, w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że członkowie gangu prowadzili „działalność” na przestrzeni ostatnich kilku lat w tzw. „mieszkaniówkach” na terenie Warszawy. Śledczy oszacowali, że członkowie grupy przestępczej z prowadzonej działalności mogli uzyskać blisko pół mln zł – przekazało Centralne Biuro Śledcze Policji.

Jak wskazuje policja w kilku „mieszkaniówkach” w Warszawie mogło pracować nawet kilkadziesiąt kobiet świadczących usługi. Kobiety miały być werbowane za pośrednictwem m.in. portali internetowych.

Śledczy ustalili, że członkowie grupy organizowali im miejsce pracy, umawiali klientów, a także zapewniali bezpieczeństwo pracy, w zamian za co kobiety oddawały im połowę zarobionych pieniędzy. Wśród kobiet „pracujących” w agencjach były obywatelki Polski, Ukrainy czy Białorusi. Według śledczych dochód grupy przestępczej mógł wynieść blisko pół miliona złotych – wskazuje CBŚP.

Policja zatrzymała 4 osoby w wieku 35 do 52 lat. Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie tymczasowym.

 

fot. CBŚP

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda