mobile

Przed legionistami kolejny test – dzisiaj zagrają z Polskim Cukrem Toruń

Dzisiaj (środa) o godzinie 19:00 w hali OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40 koszykarze Legii, podejmować będą zespół Polskiego Cukru Toruń, który w sezonie 2020/21 na razie nie wygrał. Torunianie rozgrywki Energa Basket Ligi rozpoczęli od serii wyjazdowych meczów i niemal wyłącznie w polskim składzie.

inf. prasowa
Przed legionistami kolejny test – dzisiaj zagrają z Polskim Cukrem Toruń

Legioniści zwyciężyli dotąd we wszystkich trzech meczach przed własną publicznością, w międzyczasie ponosząc jedną porażkę w Zielonej Górze ze Stelmetem. W ostatnim meczu przeciwko Astorii Bydgoszcz zadebiutował podkoszowy Earl Watson, ale nie ryzykowano zdrowia Jamela Morrisa, który w trakcie meczu w Zielonej Górze odniósł lekką kontuzję. W środowym meczu z Polskim Cukrem, sztab szkoleniowy Zielonych Kanonierów powinien mieć do dyspozycji wszystkich zawodników.

Polski Cukier dość późno zaczął budowę składu na obecny sezon, co odbija się na wynikach zespołu. Torunianie grają wyłącznie na wyjazdach z powodu prac wykonywanych w domowej hali drużyny. Mecz z Legią również pierwotnie miał być rozegrany w Toruniu, ale na wniosek rywala, zmieniono gospodarza tego starcia. Polski Cukier przegrał kolejno w Gliwicach, Lublinie i Szczecinie. Zespół w obecnym sezonie prowadzi Jarosław Zawadka, który dotąd miał do dyspozycji kilku doświadczonych graczy wspartych utalentowaną młodzieżą. Oprócz Damiana Kuliga, najważniejszymi ogniwami drużyny są znany z występów w Radomiu, Obie Trotter oraz Aaron Cel i Bartosz Diduszko. W dotychczasowych meczach torunianie grają na wyraźnie niższej skuteczności niż Legia, szczególnie pod względem rzutów z dystansu. W trzech pierwszych meczach trafili zaledwie 25 procent rzutów za 3 punkty. Legia z kolei imponuje pod względem liczby zdobywanych punktów – zespół średnio zdobywa ich 88,3 na mecz. Sporo, biorąc pod uwagę średnią torunian na poziomie 72,7 pkt.

W dwóch ostatnich sezonach Legia wygrywała mecze z Polskim Cukrem przed własną publicznością. Stołeczna drużyna powalczy o podtrzymanie zarówno dobrej serii domowych meczów z toruńskim zespołem, jak i serii zwycięstw przed własną publicznością w obecnym sezonie. Bilety na mecz kupować można tylko przez Internet, za pośrednictwem strony legiakosz.abilet.pl, a do dyspozycji fanów jest 708 miejsc. Transmisję ze spotkania, którego początek zaplanowano na 19:00, przeprowadzi serwis Emocje.TV.

 

 

 

 

Źródło: Legia Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda