mobile

Przygotowania do uruchomienia autobusów na ulicy Rydygiera

Zakończyła się przebudowa ulicy Rydygiera realizowana przez Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy na odcinku od ul. Przasnyskiej do ul. Matysiakówny. Obecnie trwają przygotowania mające na celu przywrócenie komunikacji miejskiej, w tym linii autobusowej 221. Jesienią zasadzone będą jeszcze nowe drzewa i krzewy.

inf. prasowa
Przygotowania do uruchomienia autobusów na ulicy Rydygiera

Obecnie na przebudowywanej ulicy Rydygiera nadal obowiązuje czasowa organizacja ruchu. Wynika to z faktu, że do wykonania pozostaje ciągle przebudowa północnej strony ulicy Rydygiera, na odcinku od ul. Przasnyskiej do ul. Anny German, za którą odpowiada deweloper – spółka Ruscus. Inwestor realizujący zabudowę mieszkaniową przy skrzyżowaniu ulic Rydygiera-Przasnyska-Anny German zobowiązany jest m.in. do wykonania chodnika, ścieżki rowerowej, zatoki autobusowej, zjazdów do zabudowy mieszkaniowej oraz zasianie trawników i postawienia małej architektury. Na realizację swojej części prac deweloper – zgodnie z obowiązującą umową - ma czas do końca 2020 roku.

Dopiero po zakończeniu prac będących w zakresie dewelopera, będzie możliwe wprowadzenie stałej organizacji ruchu, która obowiązywała przed rozpoczęciem inwestycji. Jednakże, mając na uwadze potrzeby mieszkańców, realizowane są prace mające na celu szybsze przywrócenie komunikacji miejskiej na wyremontowany odcinek ulicy Rydygiera.

- Złożyliśmy w Biurze Polityki Mobilności i Transportu dokumenty z projektem nowej tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Rydygiera, która umożliwi przywrócenie linii autobusowych na starą trasę, pomimo nieukończenia przez dewelopera prac na części ulicy. Mamy nadzieję, że najpóźniej w drugiej połowie września mieszkańcy będą mogli już korzystać z autobusu – mówi Paweł Michalec, Burmistrz Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy.

Niezależnie od wykonania prac przez dewelopera, jesienią zgodnie z projektem zieleni, wzdłuż przebudowanej ulicy Rydygiera posadzone zostaną nowe drzewa – duże platany, w tym platany klonolistne „Pyramidalis". Zieleń wzdłuż ulicy Rydygiera uzupełniona będzie także o kilka tysięcy krzewów liściastych, jak berberys, krzewuszka, dereń kanadyjski, trzcinnik ostrokwiatowy i pęcherznica kalinolistna.

Inwestycja na ulicy Rydygiera objęła łączną długość 626 metrów na odcinku ul. Przasnyskiej do ul. Matysiakówny i zakończyła się 30 czerwca. W drugiej połowie lipca podpisany został protokół końcowego odbioru inwestycji. W trakcie prac wybudowano ok. 410m ścieżki rowerowej i ok. 1010m chodnika. Na ulicy wytyczone zostały nowe miejsca parkingowe, w tym 8 dla osób niepełnosprawnych. Zainstalowano 26 parkowych słupów oświetleniowych oraz 37 słupów oświetlenia ulicznego z wykorzystaniem energooszczędnych opraw ledowych.

 

 

 

Źródło: UD Żoliborz

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda