mobile
REKLAMA

Przyjęto standard pielęgnacji stołecznych drzew

W stolicy zaczął obowiązywać czwarty standard zarządzania zielenią. Tym razem miejskie jednostki będą stosować się do wytycznych związanych z pielęgnacją i cięciem drzew.

mat.pras.
Przyjęto standard pielęgnacji stołecznych drzew

Standard pielęgnacji i cięcia drzew w m.st. Warszawie został przyjęty zarządzeniem prezydenta w lutym tego roku. Dokument zawiera rozwiązania służące ochronie drzew oraz poprawie bezpieczeństwa w ich bezpośrednim sąsiedztwie. To, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla danego drzewa, zależy w dużej mierze od jego cech, stanu zdrowotnego i specyfiki terenu, na którym rośnie. Podpowiedzi w tym zakresie daje właśnie nowy standard.

Dokument będzie dodatkowym ułatwieniem dla miejskich jednostek, zajmujących się zielenią. Ze standardu dowiedzą się m.in. w jaki sposób podlewać młode, a w jaki starsze drzewo i jaką odległość od pnia wtedy zachować; kiedy usuwać całe gałęzie drzewa, a kiedy ograniczyć się tylko do ich przycinania; czy warto zostawiać pod drzewem martwe, oderwane konary; do jakich nasadzeń wybierać gatunki odporne na zasolenie czy jak usuwać jemiołę.

Obecnie do stosowania nowego standardu zobowiązany jest Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, a od stycznia 2025 r. będą to także pozostałe miejskie jednostki. Dokument nie będzie obowiązywał Lasów Miejskich – Warszawa.

Wszystkie drzewa w mieście wymagają ochrony. Z myślą o tym Warszawa opracowuje kolejne standardy zarządzania zielenią. Poza przyjętym ostatnio dokumentem, w stolicy obowiązują już trzy inne standardy z wytycznymi dla miejskich jednostek zajmujących się roślinnością. Jednolite i klarowne zasady pomagają lepiej dbać o zieleń w stolicy.

 

fot. pixbay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda