mobile

„Przyszedłem sobie pobiegać” - areszt za usiłowanie kradzieży pojazdu

W taki sposób tłumaczył policjantom z Bemowa zaraz po zatrzymaniu 26-letni mężczyzna, który próbował skraść Hyundaia. Pojazd został wcześniej skradziony z terenu Niemiec i zaparkowany w pobliżu ogródków działkowych na Bemowie. Mężczyzna z założonymi lateksowymi rękawiczkami podbiegł do zaparkowanego pojazdu, otworzył drzwi. Kiedy spostrzegł obserwujących go policjantów podjął nieudolną próbę ucieczki. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży pojazdu w warunkach recydywy bowiem wcześniej przebywał trzykrotnie w zakładzie karnym. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

inf. prasowa
„Przyszedłem sobie pobiegać” - areszt za usiłowanie kradzieży pojazdu

Policjanci z komisariatu na Bemowie zatrzymali 26-letniego mężczyznę w związku z podejrzeniem usiłowania kradzieży pojazdu. Mężczyzna wpadł w chwili, kiedy próbował wsiąść do auta. Kiedy zorientował się, że jest obserwowany przez policjantów podjął próbę ucieczki. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Po chwili 26-latek był już w ich rękach. Z założonymi lateksowymi rękawiczkami, plikiem kluczy oraz łamakiem tłumaczył, że przyszedł tylko pobiegać. Policjanci wiedzieli, że mężczyzna nie jest z nimi szczery, a pojazd został wcześniej skradziony z terenu Niemiec.

Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu. Policjanci zgromadzili materiał dowodowy. 26-latek miał już wcześniej konflikt z prawem bowiem był zatrzymywany i notowany za różne przestępstwa oraz trzykrotnie przebywał w zakładzie karnym, który opuścił w październiku ubiegłego roku. Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania kradzieży pojazdu w warunkach recydywy. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

 

 

kom. Marta Sulowska/rr

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda