mobile

„PUMPTRUCK”, czyli rowerowy plac zabaw na Ursynowie

Latem na Ursynowie w okolicy tzw. „Górki Kazurki” („Trzech Szczytów”) powstanie rowerowy plac zabaw. Umowa z wykonawcą „Pumptrack Warszawa Ursynów” została podpisana w kwietniu 2018 r. Projekt realizowany jest w ramach zadania z budżetu partycypacyjnego.

Anna Przerwa
„PUMPTRUCK”, czyli rowerowy plac zabaw na Ursynowie

To bardzo potrzebna inwestycja, wpisująca się w sportowy wizerunek naszej dzielnicy. Plac będzie uzupełnieniem istniejących tam już obiektów sportowych – mówi Robert Kempa, Burmistrz Urzędu Dzielnicy Ursynów. Koszt inwestycji to prawie 406 tyś. zł. Termin zakończenia prac to koniec lipca 2018 r.

Największy w Warszawie tego typu park rowerowy powstanie we wschodniej części Parku im. Cichociemnych Spadochroniarzy AK (Park Trzech Szczytów) przy ul. Belgradzkiej. W ramach inwestycji powstanie specjalny tor do rowerowych akrobacji typu „pumptrack” dla początkujących i zaawansowanych rowerzystów wraz z infrastrukturą towarzyszącą, taką jak plac do wypoczynku, podjazd startowy, obiekty małej architektury oraz zagospodarowanie terenów zieleni.

Całkowita powierzchnia asfaltowego toru do przejazdów rowerowych wynosić będzie 1294 m2. Tor o długości 255 metrów składać się będzie z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek” ułożonych tak, aby można było rozpędzać się i utrzymywać prędkość bez konieczności pedałowania. Przeszkody toru wraz z zakrętami tworzyć będą zamkniętą pętlę, po której będzie można jeździć w obu kierunkach. Dla maksymalnego wykorzystania terenu zaprojektowano liczne odnogi i alternatywne linie przejazdu. – Sam tor stwarza możliwości obycia z rowerem oraz rozwija koordynację ruchową, a korzystanie z niego to prosty i przyjemny sposób na aktywność sportową, bez względu na wiek – podkreśla Burmistrz Ursynowa Robert Kempa. Z toru rowerowego będą mogli korzystać również tradycyjni rowerzyści, rolkarze i spacerowicze.

Budowa rowerowego placu zabaw w parku to ostatnia inwestycja przed planowanym zagospodarowaniem tego terenu. Teren parku jest bowiem objęty programem unijnym „Utworzenie terenów zieleni o symbolice historycznej na obszarze m.st. Warszawy”.

Anna Przerwa/Źródło zdjęcia: https://www.enteralliance.com/sl/pumptrack

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda