Puszcza nie odpuszcza. Remis Legii w PKO Ekstraklasie

Piłkarze stołecznej Legii zremisowali z Puszczą Niepołomice 1:1 w meczu 21. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Bramkę dla gospodarzy zdobył Maciej Rosołek.

Warszawianie mieli znakomitą okazję do tego, aby zmniejszyć przewagę nad czołówką ligi, ale nie skorzystali z tej możliwości. Choć Puszcza Niepołomice walczy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej to „Wojskowi” długo nie potrafili znaleźć sposobu na strzelenie bramki. Gdy w czterdziestej drugiej minucie bramkę zdobył Maciej Koj na stadionie zapanowała konsternacja. Legioniści wyrównali dopiero w osiemdziesiątej piątej minucie za sprawą Macieja Rosołka, który pojawił się na murawie cztery minut wcześniej. To było jednak wszystko na co było stać tego dnia wicemistrzów Polski.

Oczywiście nie podoba mi się wynik i to, jak do niego doszło. Nikt nie jest zadowolony i czujemy się rozczarowani. Tak czasami w piłce bywa. Nie zamierzam toczyć długiej debaty o tym, jak wyglądało to spotkanie. Mamy trochę czasu na regenerację, a następnie zagramy bardzo ważne spotkanie z Molde. Waga tego meczu jest bardzo duża, więc musimy być dobrze przygotowani. Przewiduję, że bitwa o tytuł mistrzowski będzie trwała do końca rundy. Wciąż jeszcze wiele meczów przed nami. Każde kolejne spotkanie w Ekstraklasie jest tym najważniejszym. Kontynuujemy naszą pracę. W czwartek chcemy wygrać i nie bierzmy innego scenariusza pod uwagę. Nasi piłkarze zasługują na wsparcie od kibiców. Dzisiaj również otrzymaliśmy pełne wsparcie – powiedział na konferencji pomeczowej Kosta Runjaić, trener Legii.

Legia Warszawa – Puszcza Niepołomice 1:1 (0:1)

Bramki: Maciej Rosołek (85) – Maciej Koj (42)

Żółte kartki: Marco Burch, Artur Jędrzejczyk, Josue – Piotr Mroziński, Jakub Bartosz, Kamil Zapolnik

Legia: Kacper Tobiasz, Marco Burch (63 – Radovan Pankov), Artur Jędrzjeczyk (81 – Maciej Rosołek), Yuri Ribeiro, Paweł Wszołek, Rafał Augustyniak, Juergen Elitim, Ryoya Morishita, Josue, Blaz Kramek (70 – Tomas Pekhart), Bartosz Kapustka (62 – Marc Gual).

Puszcza: Oliwier Zych, Piotr Mroziński, Artur Craciun, Roman Jakuba, Michał Koj (69 – Ioan-Calin Revenco), Jakub Bartosz (90 – Łukasz Sołowiej), Jakub Serafin, Michał Walski (69 – Wojciech Hajda), Konrad Stępień, Mateusz Cholewiak (39 – Artur Siemaszko), Kamil Zapolnik.

Już w najbliższy czwartek legioniści zagrają w Warszawie mecz rewanżowy 1/16 finału Ligi Konferencji Europy z Molde FK. Następne spotkanie ligowe „Wojskowi” rozegrają w niedzielę, 25 lutego. O godz. 17:30 zmierzą się w Kielcach z miejscową Koroną.