mobile
REKLAMA

Radni udzielili wotum zaufania i absolutorium prezydentowi, jednak nie jednogłośnie

Na wczorajszej sesji Rady Miasta radni udzielili prezydentowi, Rafałowi Trzaskowskiemu absolutorium i wotum zaufania. Jednak nie były to jednomyślne głosowania.

NKK
Radni udzielili wotum zaufania i absolutorium prezydentowi, jednak nie jednogłośnie

Wczorajsza sesja była jedną z ważniejszych w ciągu roku. Prezydent przedstawił Raport o stanie miasta. Radni decydowali o tym, czy udzielić mu wotum zaufania oraz absolutorium.

W obu głosowaniach za opowiedzieli się radni Koalicji Obywatelskiej, przeciw radni Prawa i Sprawiedliwości zaś przedstawiciele Lewicy i Ruchów Miejskich wstrzymali się od głosu,

- Wszyscy chcemy Warszawy wygodnej, zielonej, nowoczesnej, niskoemisyjnej, dostępnej, po prostu Warszawy dla wszystkich. Zmiany zaproponowane przez prezydenta Warszawy i realizowane konsekwentnie od 2018 r. są nie tylko dostrzegane, ale też doceniane przez mieszkańców — podkreślał w przemówieniu w imieniu klubu Koalicji Obywatelskiej Sławomir Potapowicz.

W imieniu klubu Prawa i Sprawiedliwości głos zabrał Tomasz Herbich, który stwierdził, że w przedstawionym obrazie Warszawy przez Rafała Trzaskowskiego widać białe plamy, luki, a ich wspólnym mianownikiem są niezrealizowane obietnice wyborcze z 2018 r.

Jak stwierdził na podstawie raportu o stanie miasta należy zagłosować przeciwko udzielenia wotum zaufania.

Radni Lewicy i Ruchów miejskich wstrzymali się od głosu. Jak wskazała radna Agnieszka Diduszko – Zyglewska - Cieszymy się z tego, co się udało, ale mamy też bardzo konkretne uwagi do tego, co się nie udało. To ważne rzeczy z punktu widzenia mieszkańców, więc w tym roku, jako klub, wstrzymamy się od głosu.

 

fot. Maja Jaubin
 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda