mobile
REKLAMA

Rajska oaza w Lesie Bielańskim

Do użytku mieszkańców oddany został zrewitalizowany teren przed Kościołem Pokamedulskim w Lesie Bielańskim. Projekt „Odpocznij u kamedułów” to inwestycja warta blisko pół miliona złotych, która w Budżecie Obywatelskim zebrała poparcie prawie dwóch tysięcy mieszkańców.

inf. prasowa
Rajska oaza w Lesie Bielańskim

- Powstały dwie strefy. Pierwsza z drewnianymi zabawkami, druga do odpoczynku, wypełniona roślinami. Dobrane gatunki są charakterystyczne dla dawnych ogrodów klasztornych – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany.

Nasadzenia podzielono na cztery kwatery. W pierwszej znajdziemy zioła zakonne i rośliny lekarskie (szałwia, melisa, mięta i lawenda), w drugiej wyrosną truskawki, poziomki, maliny oraz porzeczki, a w dwóch kolejnych znalazły się konwalia, piwonia chińska, stokrotka ogrodowa i kosaciec syberyjski. Dodatkowo naprzeciwko Kościoła zasadzono soczyście fioletowe krokusy. Zwieńczeniem nowego ogrodu są jabłonie rajskie.

Do pasieki z pszczołami dostawiono karmniki i budki dla ptaków oraz domki dla owadów. Kościół Pokamedulski od zawsze był ostoją życia, tego dzikiego i udomowionego, a po rewitalizacji ilość stworzeń korzystających z dobrodziejstw leśnej oazy poszerzy się o kolejne gatunki.

Odnowienie terenu przed świątynią to kolejny etap całościowej rewitalizacji dawnego klasztoru kamedułów. W 2018 roku renowacji poddano budynek kościoła i część eremów. Odświeżona została także szopka bożonarodzeniowa z rzeźbami mistrza Józefa Wilkonia. - Wizytówka Bielan nabrała nowego wyglądu i przez długi czas będzie dobrze służyć mieszkańcom – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy Bielany.

 

 

Źródło: UD Bielany

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda