mobile
REKLAMA

Rekordowe zainteresowanie warsztatami ekologicznymi MPO. 4 tys. dzieci wzięły udział w nauce poprawnej segregacji odpadów

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie od ubiegłego roku realizuje autorski cykl warsztatów ekologicznych dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Mini wysypisko”. Zajęcia poświęcone są nauce prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, ich zagospodarowaniu i zaletom recyklingu.

informacja prasowa
Rekordowe zainteresowanie warsztatami ekologicznymi MPO. 4 tys. dzieci wzięły udział w nauce poprawnej segregacji odpadów

W 2022 roku edukatorzy z MPO przeprowadzili warsztaty dla około 250 grup przedszkolnych, klas szkolnych oraz rodzin podczas pikników i wydarzeń plenerowych.

W 2022 roku edukatorzy z Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie kontynuowali misję ekologiczną, którą rozpoczęli w czerwcu 2021 roku. Wówczas w III Ogrodzie Jordanowskim na Targówku odbyły się pierwsze warsztaty spod szyldu "Mini wysypisko". W zeszłym roku warsztaty odbyły się w 66 szkołach podstawowych i przedszkolach w całej Warszawie. Dodatkowo zajęcia były również przeprowadzane w Centrum Informacyjnym rozbudowy i modernizacji ZUSOKU. Łącznie w zajęciach edukacyjnych MPO uczestniczyło ok. 4 tysięcy dzieci.

- "Mini wysypisko" to edukacja ekologiczna naszej Spółki, która ma pokazać dzieciom i młodzieży, a za ich sprawom również rodzicom, że warto i bezproblemowo można segregować odpady. W ten sposób zachęcamy, by od najmłodszych lat wyrabiać w sobie zwyczaj wyrzucania śmieci do odpowiednich worków czy kontenerów – mówi Zdzisław Gawlik, Prezes Zarządu MPO Warszawa.

Eko aktywni w całym mieście

„Mini wysypisko” regularnie pojawia się w trakcie wydarzeń dzielnicowych i miejskich. W 2022 roku edukatorzy MPO prowadzili spotkania dla dzieci i całych rodzin przy okazji różnych wydarzeń związanych z ekologią. Były to m.in. Dzień Ziemi, Warszawski Dzień Zwierząt, Eko Dzień Dziecka w warszawskim ZOO, pikniki szkolne i dzielnicowe, Piknik EkoPower w Multimedialnym Parku Fontann oraz 8. Festiwal Matematyki – Matematyka na zielono.

Warsztaty ekologiczne „Mini wysypisko” prowadzone są także we współpracy z Centrum Informacyjnym rozbudowy i modernizacji Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych na Targówku. Centrum funkcjonuje jako źródło bieżących informacji na temat realizowanej inwestycji. Równolegle jest również miejscem edukacji ekologicznej i działań warsztatowych.

Czym jest „Mini wysypisko”?

"Mini wysypisko" to autorski cykl warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie. Dzięki zaimprowizowaniu "małego wysypiska" odpadów uczniowie mają okazję sprawdzić się podczas ich segregowania. To nauka pracy w grupie, trening odpowiedzialności, ale przede wszystkim kształtowanie przekonania, że troska o środowisko jest bezcenna i każdy może pozytywnie zmienić swój kawałek świata. Im wcześniej uczniowie poznają zasady segregacji, tym łatwiej będzie im wypracować konkretne nawyki w przyszłości oraz przekazywać tę wiedzę innym, również dorosłym.

fot. MPO Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda