Remis w debiucie. Raków – Legia 1:1

W meczu 28. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy piłkarze stołecznej Legii, mimo iż prowadzili przez większą część spotkania, zremisowali w Częstochowie z Rakowem 1:1.

Był to debiut na ławce szkoleniowej pierwszej drużyny Legii Portugalczyka Goncalo Feio. – Przejmuję drużynę, która jest bezpośrednio związana z trenerem. Ja szanuję Kostę Runjaicia, który zdobył z Legią trofea, rywalizował w Europie i zapisał się w historii klubu. Są rzeczy, które widzę inaczej. Wypełnienie niektórych przestrzeni, sposób poruszania piłkarzy, nawet kwestie strukturalne. Najważniejszym celem będzie rozwój każdego piłkarza. Chcę również wdrażać do zespołu zawodników Akademii. Musimy pomóc im nabywać zachowań, które pozwolą tym młodym graczom wejść na poziom pierwszego trenera Legii. Chcę, aby w pewnym momencie wszyscy piłkarze widzieli piłkę w ten sam sposób, co ja – mówił na konferencji prasowej nowy trener „Wojskowych”.

Trzy dni przed bardzo ważnym meczem w Częstochowie z Rakowem Legia zmieniła trenera. Kostę Runjaicia zastąpił Goncalo Feio. Ciężko w tak krótkim czasie, aby zespół grał tak, jakby chciał tego nowy selekcjoner „Wojskowych”. Portugalczyk nie wprowadził wielu zmian w wyjściowej jedenastce. Warszawianie w siedemnastej minucie wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie Radovana Pankova wykorzystał Tomas Pekhart pokonując głową bezradnego Muhameda Sahinovicia. Chwilę później mogło być 2:0 jednak czeski napastnik Legii nie podwyższył wyniku. Gospodarze także mieli swoje okazje, jednak warszawianie dobrze się bronili. W drugiej połowie przeważał zespół Rakowa, a legioniści czekali na kontrę. W osiemdziesiątej drugiej minucie Ante Crnac znalazł sposób na bardzo dobrze dysponowanego bramkarze Legii – Dominika Hładuna i doprowadził do wyrównania. Pomimo doliczenia przez sędziego Piotra Lasyka pięciu minut, wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Raków Częstochowa – Legia Warszawa 1:1 (0:1)

Bramki: Ante Crnac – Tomas Pekhart

Żółte kartki: Fran Tudor, Dawid Drachal – Steve Kapuadi, Bartosz Kapustka

Raków: Muhamed Sahinović, Bogdan Racovitan, Zoran Arsenić (27 – Matej Rodin), Stratos Svarnas, Fran Tudor, Władysław Koczerhin (84 – Gustav Berggren), Ioannis Papanikolaou (78 – Ben Lederman), Jean Carlos Silva, Dawid Drachal (46 – Bartosz Nowak), Ante Crnac, John Yeboah.

Legia: Dominik Hładun, Radovan Pankov (76 – Artur Jędrzejczyk), Rafał Augustyniak, Steve Kapuadi, Paweł Wszołek, Juergen Elitim, Bartosz Kapustka (59 – Jurgen Celhaka), Patryk Kun (76 – Gil Dias), Josue, Tomas Pekhart (59 – Maciej Rosołek), Marc Gual.