mobile

Remonty na stołecznych ulicach

Ciepła, jesienna aura sprzyja drogowcom, którzy na najbliższe dni zaplanowali wymiany nawierzchni na dwóch ulicach. W nadchodzący weekend, 12-14 października, frezowana będzie ul. Z. Słomińskiego, a od poniedziałku prace rozpoczną się na Newelskiej. Tramwajarze kontynuują prace przy pętli Młociny.

Informacja prasowa/ fot. ASR
Remonty na stołecznych ulicach

Frezowanie ul. Z. Słomińskiego

Warszawscy drogowcy ponownie wracają na ul. Z. Słomińskiego. Tym razem nową nawierzchnię otrzyma jezdnia południowa, prowadząca w kierunku mostu Gdańskiego. Od piątku, 12 października, od godz. 22.00 do poniedziałku, 15 października, do godz. 4.00 zamknięta dla ruchu będzie jezdnia na odcinku od ul. Alka Dawidowskiego do mostu Gdańskiego. Utrzymana zostanie możliwość skrętu w ul. Alka Dawidowskiego dla kierowców jadących od strony ronda Zgrupowania AK „Radosław”. Połączenie z ulicą Z. Słomińskiego nie będą miały ulice: Bonifraterska, Międzyparkową, Szymanowska i Zakroczymska. Objazdy zostaną poprowadzone mostem Grota-Roweckiego, Jagiellońską do ronda S. Starzyńskiego lub al. Jana Pawła II, al. Solidarności i mostem Śląsko-Dąbrowskim. Trasy zmienią autobusy linii 409, 500 oraz nocnych N12 i N62.

Dzielnica Wola wyremontuje ulicę Newelską

Swoje prace na najbliższe dni zaplanowała również dzielnica Wola. Nową nawierzchnię zyska ul. Newelska. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 15 października i potrwają do piątku, 19 października. Połączenia z remontowaną ulicą w tym czasie nie będą miały ulice Lędzka i Andrychowska.

Prace tramwajarzy w rejonie pętli Młociny

W nadchodzący weekend tramwajarze będą kontynuować prace przy torowiska przy wjeździe na pętlę Młociny. Od piątku, 12 października, od ok. godz. 23.00 do poniedziałku, 15 października, do ok. godz. 4.00 zamknięty dla ruchu będzie przejazd przez tory tramwajowe w al. gen. M. Wittek. Nie będzie możliwości przejazdu prosto z al. gen. M. Wittek w ul. Nocznickiego, a także skrętu w ul. J. Kasprowicza. Zamknięty odcinek będzie można objechać ulicami Marymoncką, Przy Agorze i J. Kasprowicza. Tramwaje linii 2, 6, 11, 33 oraz autobusy linii 114, 409 i N01 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Uruchomiona zostanie również linia zastępcza Z33 na trasie: Metro Młociny – Nocznickiego – Wólczyńska – Al. Reymonta - Broniewskiego – Park Olszyna.

Zmiany na ul. Łodygowej

Zmieniła się organizacja ruchu na ul. Łodygowej. Obecnie ruch w obydwu kierunkach na ul. Łodygowej na odcinku od ul. Wolińskiej do ul. Klamrowej został przełożony na nowo wybudowaną jezdnię północną. Stara jezdnia została wyłączona z ruchu. Połączenie z ul. Łodygową odzyskały ul. Rzemieślników i Mechaników. Nie drogę nie natomiast wyjechać z ul. Strużańskiej po południowej stronie. Prace realizowane na ul. Łodygowej to nie tylko przebudowa ulicy, ale także budowa kanalizacji. Inwestycje Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji zostały skoordynowane i są wykonywane przez jednego wykonawcę. Po przebudowie ulica na odcinku od skrzyżowania z ul. Radzymińską do granicy z Ząbkami będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Powstaną także nowe chodniki, drogi dla rowerów, wybudowane zostanie odwodnienie i przebudowana sieć energetyczna, pojawi się nowa zieleń. Inwestycje mają być gotowe wraz z końcem 2018 r.

Źródło: Urząd m.st. Warszawy

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda