mobile
REKLAMA

Reprezentant Polski wzmocni Projekt Warszawa

Reprezentant Polski Jakub Kochanowski został siatkarzem Projektu Warszawa. Środkowy podpisał ze stołecznym klubem dwuletni kontrakt.

Marcin Kalicki
Reprezentant Polski wzmocni Projekt Warszawa

Kochanowski urodził się 17 lipca 1997 roku w Giżycku. Swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Olsztynie występując w kategoriach młodzieżowych, a także w rozgrywkach Młodej Ligi. Po zakończeniu nauki w liceum i występach w SMS PZPS Spała przez dwa lata seniorskiej kariery grał w Indykpolu AZS Olsztyn. W swoim siatkarskim CV ma jeszcze takie kluby jak PGE Skra Bełchatów czy Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z którą wygrał m.in. rozgrywki Ligi Mistrzów. Ostatnie trzy sezony spędził w Asseco Resovii Rzeszów.

Dołączam do niezwykle ambitnego zespołu, który będzie walczył o najwyższe cele w przyszłym sezonie. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy świętować wiele sukcesów na arenie krajowej i międzynarodowej. Z niecierpliwością czekam na debiut w stołecznych barwach – powiedział Jakub Kochanowski, nowy zawodnik Projektu Warszawa.

Od lat Jakub Kochanowski występuje w reprezentacji Polski. W kadrze narodowej zadebiutował w 2017 roku i zaledwie rok później świętował z nią zdobycie mistrzostwa świata. Środkowy jest ponadto aktualnym mistrzem Europy (2023) oraz wicemistrzem świata (2022) i od kilku lat stanowi jeden z filarów polskiej reprezentacji.

Jakub Kochanowski jest aktualnie jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji na świecie, a w wieku 26 lat już prezentuje niezwykle bogate doświadczenie i ma na swoim koncie wiele medali. To duże wzmocnienie naszego zespołu i kolejny krok w procesie budowania wieloletniego projektu jakim jest siatkówka na najwyższym poziomie w Warszawie. Z każdym sezonem chcemy prezentować jeszcze wyższy poziom na każdym szczeblu organizacji – mówi Piotr Gacek, wiceprezes zarządu i dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

Aktualnie nowy zawodnik Projektu Warszawa przygotowuje się z reprezentacją Polski do trzeciego turnieju Ligi Narodów, który zostanie rozegrany w słoweńskiej Lublanie. Wraz z nim powołany do kadry na ten turniej został atakujący stołecznej drużyny – Bartłomiej Bołądź.

/Marcin Kalicki/

Źródło/Fot. Projekt Warszawa

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda