mobile
REKLAMA

Rolety rzymskie - ciekawy pomysł do Twojego pokoju

Rolety rzymskie pozwolą ochronić się przed wpadającym światłem słonecznym oraz wścibskością sąsiadów. Rolety rzymskie szyte są z różnego rodzaju materiałów co daje duży wybór modelów.

Artykuł sponsorowany
Rolety rzymskie - ciekawy pomysł do Twojego pokoju

Dowiedz się o nich czegoś więcej i zaplanuj zakup! 

1. Czym jest roleta rzymska?

2. Zalety rolety rzymskiej

3. Kolory i wzory do Twojej dyspozycji

 

Czym jest roleta rzymska?

Gotowe rolety rzymskie wykonywane są z tych samych materiałów co zasłony, po zasłonięciu nie różnią się od nich wyglądem ponieważ tworzą jednolitą całość. Łączą w sobie funkcjonalność tradycyjnych rolet (np. możliwość zaciągnięcia do góry framugi przez sznurek rolety) z zasłonami, które dopasowują się do okna.

Nazwa rolet rzymskich pochodzi od zwyczaju mieszkanek starożytnego Rzymu, które zawieszały w oknach mokre materiały, pełniły formę zasłony. Chroniło to pomieszczenia przed gorącem oraz kurzem. Podobne zastosowanie mają współczesne rolety. Do typowo praktycznych właściwości dochodzi ozdobny charakter. 

Rolety rzymskie na wymiar doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu: kuchniach, salonach lub sypialniach. 

Zalety rolety rzymskiej

Roletę rzymską w każdej chwili możesz zręcznie zwinąć u góry ramy okiennej posługując się mechanizmem sznurkowym. Jest to jej niewątpliwa zaleta, która pozwala na to by dowolnie regulować stopień zaciemnienia. 

W porównaniu do zasłon nie zajmuje więcej miejsca, ponieważ możesz dopasować jej rozmiary pod kwaterę okienną. Można z powodzeniem łączyć ją z z firankami ażurowymi tworząc ciekawy komplet. W dzień kiedy roleta będzie zaciągnięta firanki dadzą osłonę oraz lekkości w salonie lub sypialni.

Rolety rzymskie służą do osłony przed światłem, ciepłem bijącym od słońca oraz zapewniają nam zacisze w pokoju. Pozwolą na spokojne spędzanie czasu w mieszkaniu w całkowitej prywatności.

W przypadku zabrudzenia lub chęci odświeżenia wystarczy, że ściągniesz materiał z haczyków i możesz je umyć. Pamiętaj jednak żeby wcześniej zapoznać się z zaleceniami mówiącymi o tym, jak sprawić by pranie było bezpieczne dla materiału.

Gruby materiał pozwala na optymalną przepuszczalność światła bez względu na nasłonecznienie zależne od położenia geograficznego miejsca, w którym się znajdujesz.

Kolory i wzory do Twojej dyspozycji

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się jednolite rolety o pojedynczej barwie w różnorodnych wariantach kolorystycznych. W ofercie jednak możesz znaleźć takie, które wykonane są z prążkowanych materiałów lub posiadające wzory. W jasnych salonach, które urządzone są w delikatny naturalny styl sprawdzą się motywy kwiatowe. Próbki tkanin możesz zobaczyć na naszej stronie.

Z myślą o najmłodszych projektanci stworzyli rzymskie rolety w warianty ze zwierzątkami, które umilą Twojemu dziecku przebywanie we własnym pokoju. Przejrzyj bajkowe wzory rolet rzymskich, które dopasują się do stylu wnętrza pokoju dziecięcego. Po podciągnięciu rolety do pokoju wpadnie ciepłe światło.

Warto dodać, że rolety rzymskie jako element wnętrza powinny współgrać z całością aranżacji pokoju. Zapoznaj się z całością oferty i wybierz najlepszy wzór.

Warto zaznaczyć, że rzymskie rolety są łatwe w montażu. Możesz kupić kilka materiałów, które będą wymieniane okazjonalnie. Jeżeli chcesz wprowadzić zmieniające się pory roku w Twoim pokoju lub odświętne wnętrze w kuchni podczas wigilii, teraz jest to możliwe!

Odwiedzając nasz sklep pamiętaj, że poprawne funkcjonowanie niniejszej strony zależy od zgody na cookie. Niektóre pliki cookie umieszczane są na stronie głównej. Unikalny identyfikator odwiedzających używany jest do lepszego precyzowania późniejszych propozycji w wyszukiwarkach internetowych. 

 

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda