mobile
REKLAMA

Rozbudowa ZUSOK – powstają kolejne konstrukcje

Rozbudowa i modernizacja Zakładu Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych (ZUSOK) na warszawskim Targówku weszła w kolejną fazę. Gotowe są już konstrukcje kluczowych obiektów przyszłej instalacji.

Informacja prasowa
Rozbudowa ZUSOK – powstają kolejne konstrukcje

ZUSOK po rozbudowie i modernizacji będzie kluczowym ogniwem systemu zarządzania odpadami w stolicy. Postęp w inwestycji Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie obejmuje prace prowadzone w kilku obiektach.

W części usytuowanej najbliżej ulicy Zabranieckiej trwa wykonanie nowych ścian bunkra odpadów oraz renowacja ściany wspólnej z istniejącą halą kotła linii K1. W sąsiadującej z bunkrem hali rozładunku odpadów kontynuowane jest wykonanie słupów i ścian oraz technologicznych zbiorników wody: przeciwpożarowej, surowej, procesowej i na odcieki z bunkra. Trwa również przygotowanie podłoża pod posadzki – mówi Joanna Grudek, dyrektor Działu Inwestycji i Rozwoju Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawie.

Przy Zabranieckiej rozpoczyna się też wykonanie stropu nad parterem budynku. Do hali rozładunku będzie prowadziła estakada umożliwiająca bezpieczny najazd i bezkolizyjny ruch pojazdów specjalistycznych – zostały wykonane fundamenty i filary estakady, jednocześnie rozpoczęto budowę murów oporowych.

W tej chwili pilnym zadaniem jest przekazanie obiektu energetycznego do wyposażenia budynku w rozdzielnie elektryczne, transformatory i niezbędne instalacje wewnętrzne – informuje kierownik budowy, Henryk Mleczko. 

W hali obróbki cieplnej przeznaczonej na tak zwany turbozespół, czyli generator z turbiną do produkcji prądu, wykonano ściany i słupy konstrukcyjne do poziomu „0” i rozpoczęto deskowanie stropu. Niebawem rozpoczną się też prace zbrojarskie. Z kolei w budynku energetycznym pojawiły się ściany, słupy żelbetowe, a także płyta fundamentowa do poziomu „0” oraz strop powyżej niego. Rozpoczęto również stawianie ścian i słupów parteru. Na ukończeniu są też fundamenty dla dwóch transformatorów.

Równolegle trwają dostawy części ciśnieniowych kotłów dla dwóch nowych linii przetwarzania odpadów w ZUSOK. Wykonawca oczekuje również na kolejne elementy konstrukcji wsporczej kotłów. Każdy element wykonywany jest indywidualnie według projektu.

fot.MPO

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda