mobile
REKLAMA

Rozpoczął się „Tydzień Zdrowia Kobiet” – to szansa na bezpłatne badania

Dziś rozpoczął się „Tydzień Zdrowia Kobiet”. - Przez 7 dni będziemy mówić o tym, co możesz zrobić dla swojego zdrowia i swojego życia, przede wszystkim o bezpłatnych, cyklicznych badaniach, które możesz, a nawet powinnaś zrobić – przekazała w mediach społecznościowych minister zdrowia, Izabela Leszczyna. W Warszawie specjalne spotkania będą odbywały się w dwóch miejscach.

oprac. NKK
Rozpoczął się „Tydzień Zdrowia Kobiet” – to szansa na bezpłatne badania

ak pokazują statystyki kobiety przykładają do swojego zdrowia większą wagę niż mężczyźni, jednak wciąż wiele z nich do gabinetów lekarskich zgłasza się dopiero w momencie, gdy mają niepokojące objawy. Lekarze zaś od lat podkreślają, że podstawą powinna być profilaktyka stąd akcje, które przypominają o tym jak ważne są badania profilaktyczne.

Dziś rozpoczyna się „Tydzień Zdrowia Kobiet”. W siedzibach oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia oraz w innych wyznaczonych miejscach będą odbywały się specjalne spotkania.

- Przez pierwsze trzy dni „Tygodnia Zdrowia Kobiet” zapraszamy do przychodni SPZLO Warszawa-Praga Północ przy ul. Dąbrowszczaków 5a w Warszawie. Z jednej strony będą tam obecne elementy stałe. Każdego dnia na stanowisku mazowieckiego NFZ będzie można skorzystać z analizatora składu masy ciała, potwierdzić profil zaufany i wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli tzw. EKUZ – mówi Piotr Kalinowski z Zespołu Komunikacji Społecznej i Promocji Mazowieckiego OW NFZ. – Każdy dzień będzie miał jednak osobny motyw przewodni. W poniedziałek będą to szczepienia przeciwko HPV, we wtorek program Profilaktyka 40 Plus, a w środę, tj. 6 marca, nowotwory piersi. Tego dnia przed przychodnią będzie stał mammobus. Zapraszamy panie w wieku 45-74 lat do skorzystania z badania w ramach programu profilaktycznego – dodaje.

W kolejnych dniach warto zajrzeć do siedziby mazowieckiego oddziału NFZ przy ul. Chałubińskiego 8, do sali obsługi klienta. Zaplanowano wartościowe spotkania. Jak informują organizatorzy we czwartek przedstawiciele Międzynarodowego Stowarzyszeni Studentów Medycyny IFMSA-Poland będą demonstrować na fantomie, jak wygląda badanie cytologiczne i zachęcać do jego wykonania. Będą też informować na temat profilaktyki raka szyjki macicy oraz przeprowadzać instruktarz samobadania piersi. Piątkowym tematem przewodnim będą choroby układu krążenia. Chętnym pielęgniarka kardiologiczna zmierzy ciśnienie tętnicze, udzieli informacji z zakresu profilaktyki nadciśnienia tętniczego i innych chorób układu krążenia oraz zasad postępowania w chorobach układu sercowo-naczyniowego. Będzie też zachęcać do korzystania z programu ChuK.

Zaś w poniedziałek 11 marca placówka zaprosi w swoje progi mężczyzn. - Niejako uzupełnieniem „Tygodnia Zdrowia Kobiet” będzie poniedziałek, 11 marca. Tego dnia na naszej Sali Obsługi Klienta tematem przewodnim będzie profilaktyka schorzeń męskich – informuje Kalinowski.

 

fot.pixbay

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda