mobile

Rozwiązanie konkursów z ostatnich dni

Sprawdź czy wygrałeś!

Redakcja
Rozwiązanie konkursów z ostatnich dni

Miło nam ogłosić zwycięzców ostatnich konkursów:

Balwierz, Straż graniczna, Mursz - wydawnictwo Muza

Zestaw trzech książek wygrywa pan Krzysztof Sebastian Pawlikowski, który napisał: Wszystkie pozycje dzieją się w lasach. Lasach Podlasia. I wspomniane Podlasie łączy mnie z tymi pozycjami. Mam działkę nad Jeziorem Serwy - w miejscu gdzie całkiem niedawno znaleziono ciało migranta, a na 17km trasie do większego miasta nawet dwukrotnie zatrzymuje mnie straż graniczna. Od lat znam okolicznych mieszkańców i wiem jaki panuje tam teraz klimat i atmosfera. Tym bardziej chciałbym "dołożyć do pieca" grozy i przeczytać konkursowe książki!

Powolne spalanie i Rzeczy, które czynimy z miłości - wydawnictwo Świat Książki

Książki wygrywa czytelnik o pseudonimie Pan Tadeusz, który napisał: Co roku o tej samej porze - mniej więcej w połowie grudnia - wpadam w przygnębienie, bo oto nadchodzi czas kupowania świątecznych prezentów ukochanym kobietom. A jak powszechnie wiadomo: trafienie z podarkiem w gust przedstawicielki płci pięknej graniczy prawie z cudem. Nie wiem, czy kiedyś w ogóle mi się to udało, ale dwa lata temu odniosłem mały sukces pod postacią słabego uśmiechu. Dobre i to! Człowiek się nabiega, napoci, nastoi się w kolejach, wyda majątek, a czasem nawet weźmie udział w tradycyjnym, przedświątecznym wyrywaniu sobie towarów w hipermarketach, a efekt tych zmagań jest raczej marny. W tym roku wolałbym nie zdawać się na mój własny gust, bo w 9 na 10 przypadków trafiam jak kulą w płot, dlatego marzy mi się wygrana właśnie tych dwóch powieści wydawnictwa Świat Książki. Pierwsze będzie gwiazdkowym prezentem dla teściowej, bo jak na teściową przystało uwielbia ona mroczne historie o zemście ze zbrodnią w tle. Mam prawie stuprocentową pewność, że powieść Pauli Hawkins jej się spodoba, bo na półce ma już „Dziewczynę z pociągu” i „Zapisane w wodzie”. Druga książka trafi do żony, która ze trz yrazy czytała już "Słowika" i nawet namawiała mnie do lektury, ale do tej pory udało się zastosować odpowiednie uniki. "Rzeczy, które czynimy z miłości"? No chociażby bierzemy udział w przedświątecznym konkursie Informatora Stolicy i trzymamy kciuki za wygraną :)

Oraz wygnani zostali - Państwowy Instytut Wydawniczy

Książkę wygrywa pani Wera D-kęcka, która napisała: Rewelacyjna książka. Niedawno czytałam że wydane zostały wspomnienia Hipolita Korwin Milewskiego jeszcze ich nie kupiłam. A teraz u Państwa można zdobyć książkę o jego bracie. Wręcz szokujące ;) Zaskoczenie u mnie nie dość że jest pozytywne to jeszcze od razu zapragnęłam napisać coś takiego aby Państwa przekonać do ofiarowania egzemplarza w moje dłonie. Dwaj bracia to wybitne osobowości polskiej kultury i sztuki o których w zasadzie do wydania tych książek nie słyszałam, bo w powszechnej świadomości chyba nadal nie zaistniały.... Dwaj bracia, dwie wielkie zasługi dla Polski. Hipolit - inicjator budowy Teatru polskiego w Wilnie. Ignacy Karol Korwin-Milewski herbu Korwin - publicysta i mecenas sztuki. Jeżeli udałoby mi się otrzymać książkę o starszym to nie będzie wyjścia, trzeba będzie wziąć nogi za pas albo "ręce za klawiaturę" i zdobyć tomik dotyczący Hipolita bo jakoś tak od kiedy dowiedziałam się o tych 2 braciach to mam poczucie że za mało o nich wiem....

Kiedy Harry stał się Sally - wydawnictwo WEI

Książkę wygrywa pan Tomasz Wlizło, który napisał: Tak się składa, że nie mam w swoich zbiorach ani jednej książki traktującej o transgenderyzmie, więc chyba najwyższy czas zmienić ten stan rzeczy. Książka o którą się staram jest autorstwa konserwatywnego filozofa, humanisty, ale jej oryginalne, anglojęzyczne wydanie zebrało dobre recenzje, więc najwyraźniej jest warta przeczytania. Prywatnie uważam, że to skandal, że transpłciowi obywatele RP wciąż muszą pozywać rodziców, by uzyskać dowód osobisty z wpisaną taką płcią z jaką się utożsamiają.

Glossy. Historia Vogue'a - wydawnictwo Osnova

Książkę wygrywa pani Anna, która napisała: Mężczyźni często starają się, ale nie rozumieją kobiet. Być może dlatego, ze nigdy nie byli tak mocno związani z moda, jak my. A my lubimy modę trochę z próżności, a na pewno dlatego, ze kojarzy się nam ona z wygodnym życiem, pięknymi i perfekcyjnymi gwiazdami. Im bardziej interesujemy się moda tym bardziej jesteśmy na czasie. Moda daje nam pewnego rodzaju wolność. Dlatego, tak bardzo czujemy się w niej pewnie. Książka autorstwa Niny-Sophii Miralles pt. "Glossy. Historia Vogue'a", to opowieść nie tylko o modzie ale też o innych silnych namiętnościach, sukcesach i skandalach. O kobietach ale też i o mężczyznach którzy stworzyli historię Vogue'a liczącą już blisko 130 lat. Kiedyś tylko w USA, teraz magazyn wydawany w kilkudziesięciu krajach i docierają do sporej rzeszy czytelników. Moim marzeniem jest aby móc o tej historii przeczytać.

 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i prosimy o kontakt na adres: redakcja@informator-stolicy.pl

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda