mobile

Rugbistki Legii drugą drużyną III Turnieju Mistrzostw Polski

W ostatni weekend w Gdańsku odbył się III Turniej Mistrzostw Polski Rugby 7 sezonu 2021/2022. Ponownie z bardzo dobrej strony zaprezentowały się zawodniczki Legii, które zarówno w rozgrywkach Ekstraklasy, jak i I ligi zajęły drugie miejsce.

Marcin Kalicki
Rugbistki Legii drugą drużyną III Turnieju Mistrzostw Polski

Pierwsza drużyna, wicemistrzynie Polski, po raz trzeci w tym sezonie dotarła do finału zawodów Ekstraligi. Warszawianki w Gdańsku pokonały Black Roses Posnania 39:0 i AZS AWF Warszawa 41:5 oraz uległy faworytowi rozgrywek – Biało-Zielonym Ladies Gdańsk 10:31. W decydującym o triumfie spotkaniu ponownie rywalkami legionistek były gospodynie. Zawodniczki z Gdańska, w których składzie występuje dwanaście reprezentantek Polski ponownie pokonały warszawianki i zajęły pierwsze miejsce.

Skład Legii: Izabella Czumer, Agnieszka Kowalczyk, Martyna Koźlik, Antonella Maria Reding, Sylwia Karbowiak, Ewelina Fijewska, Tamara Czumer, Marta Nowosz, Weronika Świstak, Ilona Zaishliuk, Gabriela Gorzelak, Kornelia Gęsicka.

– Z mojej perspektywy w tym sezonie turnieje Mistrzostw Polski cechuje spora dysproporcja w poziomie drużyn. Bardzo żałuje, że nie mamy godnego przeciwnika w drodze do finału, ponieważ nie tylko stanowi to motywacje dla zawodników, ale również ciekawą rywalizację dla kibiców. Z drugiej strony dokładnie taka sama sytuacja jest pomiędzy nami, a drużyną Biało-Zielonych. Póki co mistrzynie Polski są dla nas zbyt silnym zespołem. Mecze grupowe z AZS Warszawa czy Black Roses Poznań wygrałyśmy pewnie, dając tym samym możliwość ogrania się naszym mniej doświadczonym zawodniczkom, co stanowi niewątpliwy pozytyw, który z pewnością wpłynie na jakość gry całej drużyny. Mecze ze wspomnianymi Biało-Zielonymi to dominacja drużyny z Gdańska, o ile mecz grupowy cechował się walką z naszej strony i akcjami punktowymi na polu przeciwniczek, to finał był już jednostronnym widowiskiem – powiedziała po zakończeniu zawodów Marta Nowosz, grająca w ataku Legii i reprezentacji Polski.  

Na stadionie przy ul. Grunwaldzkiej zaprezentowała się również druga drużyna Legii. Występujące w I lidze zawodniczki zaprezentowały się podobnie, jak pierwszy zespół. Dwa zwycięstwa z Diablicami Ruda Śląska (38:0) oraz Venol Atomówkami Łódź (31:0) i porażka z drugim zespołem Biało-Zielonych Ladies Gdańsk (0:24) przyniosły walkę w finale I ligi. Tu podobnie jak w przypadku pierwszego zespołu górą były gdańszczanki.

Druga drużyna Legii wystąpiła w składzie: Sylwia Rolka, Agnieszka Maja Dołęgowska, Kinga Szafrańska, Mariola Karczmarczyk, Julia Niewadzi, Milena Styrczula, Marta Kopczyńska, Monika Pietrzak, Astrid Ilunga, Julia Sadowska, Karolina Nowak, Nikola Michalak.

Klasyfikacja III Turnieju Mistrzostw Polski Rugby 7:

1.      Biało-Zielone Ladies Gdańsk

2.      Legia Warszawa

3.      Black Roses Posnania Poznań

4.      AZS AWF Warszawa

5.      Biało-Zielone Ladies II Gdańsk

6.      Legia II Warszawa

7.      Venol Atomówki Łódź

8.      Diablice Ruda Śląska

Od 13 do 18 października w hiszpańskim Elche rozgrywany będzie turniej, na który trener polskiej kadry Janusz Urbanowicz powołał dwie legionistki: Martę Nowosz i Tamarę Czumer. Trzecia etatowa kadrowiczka występująca na co dzień w Legii – Aleksandra Lachowska z powodów zdrowotnych tym razem nie mogła wziąć udziału w zgrupowaniu kadry oraz zawodach w Hiszpanii. Stołeczna drużyna jednak nie zapomniała o swojej zawodniczce pokazując wsparcie dla niej podczas gdańskiego turnieju.

Wszystkie chętne Czytelniczki chcące spróbować swych sił w drużynie Legii zapraszamy 15 października na stadion przy ul. Łazienkowskiej 3. O godz. 21:00 odbędzie się trening naborowy do stołecznego zespołu.

Fot. Legia Warszawa Rugby Kobiet

 

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda