mobile
REKLAMA

Rugbistki Legii wicemistrzyniami Polski!

W weekend rozegrany został ostatni, VIII Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7. Najlepszą drużyną w kraju zostały Biało-Zielone Ladies Gdańsk. Srebrne medale zawisły na szyjach rugbistek Legii Warszawa.

Marcin Kalicki
Rugbistki Legii wicemistrzyniami Polski!

Legionistki drugie miejsce w rozgrywkach zapewniły sobie już wcześniej. W sobotę potwierdziły, że są drugą siłą olimpijskiej odmiany rugby w Polsce, po raz ósmy w tym sezonie zajmując drugie miejsce w Turnieju Mistrzostw Polski. Rozgrywane na obiekcie AWF w Warszawie zawody były bardzo dobre w wykonaniu podopiecznych trenera Filipa Cackowskiego. Warszawianki w rozgrywkach grupowych Ekstraligi pokonały wszystkie rywalki, w tym pierwszy raz od 10 lat w regulaminowym czasie gry obecne mistrzynie kraju – Biało-Zielone Ladies Gdańsk. Wygrana w całym turnieju na zakończenie sezonu była bardzo blisko, jednak ostatecznie minimalnie w wielkim finale lepsze były zawodniczki z Pomorza, które zrewanżowały się warszawiankom za pierwszy mecz.

Wyniki spotkań Legii w Ekstralidze:

Legia Warszawa – Black Roses Posnania Poznań 52:19

Legia Warszawa – Biało-Zielone Ladies Gdańsk 24:7

Legia Warszawa – KS Budowlani Łódź 31:7

Finał:

Legia Warszawa – Biało-Zielone Ladies Gdańsk 10:12

– Turniej na warszawskim AWF-ie był turniejem finałowym, na którym zdobyłyśmy drugie miejsce w Ekstralidze oraz pierwsze miejsce w I lidze. W meczach grupowych Ekstraligi pewnie pokazałyśmy drużynę z Poznania, Łodzi i Gdańska. Po zaciętym finale niestety ulegliśmy zawodniczkom Biało-Zielonych przegrywając 10:12. Pokazuje to jednak, jaką pracę wykonałyśmy całą drużyną przez ostatni rok. Pozwolę sobie przypomnieć, że gdańska drużyna to Mistrzynie Europy, wszystkie zawodniczki z Gdańska grają w reprezentacji Polski. Z Legii są powoływane do kadry tylko dwie zawodniczki Tamara Czumer-Iwin oraz Ilona Zaishliuk, które są dla całej drużyny autorytetem i wielkim wsparciem. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie uda nam się wywalczyć to wymarzone złoto zarówno Ekstra jak i pierwszej ligi – zaznacza rugbistka Legii Izabella Czumer.

– Turniej mimo przegranej w finale można zaliczyć do sukcesów Legii. Myślę, że zespół naprawdę się zjednoczył i pokazał świetną grę w fazach grupowych turnieju. Nieustraszona obrona i przemyślane ruchy w ataku dały nam przewagę nad innymi zespołami. Mecze z gdańszczankami zawsze należą do najtrudniejszych i skupiamy się przede wszystkim na tym, aby za każdym razem stawać się dla nich coraz lepszym przeciwnikiem. Pierwszy mecz z drużyną Biało-Zielonych pokazał efekty ciężkiej pracy i wytrwałości, z jaką zawodniczki Legii wkładają dzień w dzień. To była wisienka na torcie, aby w końcu wygrać z nimi. Jeśli chodzi o finał, uwielbiałem każdą sekundę zaciętej walki, którą stoczyły obie drużyny, pozostawiając wszystko na boisku. Osobiście nie wybaczę sobie, dwóch podwyższeń, które później stały się decydujące w różnicy punktów. Ale poza tym jestem więcej niż dumna z pełnego zaangażowania, jakie pokazał mój zespół. Wszystko sprowadza się do wspólnego celu, który łączy wszystkich graczy w każdej drużynie. Jesteśmy tutaj, aby rywalizować i podnosić poziom polskiego rugby. Warszawski turniej był jednym z najwspanialszych przykładów zaciętej, widowiskowej walki i mam nadzieję, że zobaczę więcej takich w przyszłości – powiedziała po zakończeniu zawodów Ilona Zaishliuk, zawodniczka Legii i reprezentacji Polski.

Z kompletem zwycięstw zakończyły VIII Turniej Mistrzostw Polski Kobiet w Rugby 7 rugbistki drugiej drużyny Legii grające w I lidze. Zawodniczki z Warszawy pokonały kolejno Bestie Kraków, Diablice Ruda Śląska i RC Arkę Gdynia, a w finale ponownie wygrały z zespołem z Krakowa. Legionistki w obecnym sezonie sześciokrotnie triumfowały w I lidze, a dwa razy zajmowały drugie miejsce. Wyniki te dały warszawiankom szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski.

Wyniki spotkań Legii w I lidze:

Legia II Warszawa – Bestie Kraków 22:12

Legia II Warszawa – Diablice Ruda Śląska 26:5

Legia II Warszawa – RC Arka Gdynia 35:0

Finał:

Legia II Warszawa – Bestie Kraków 41:10

W rozgrywkach II ligi rywalizowały zawodniczki AZS AWF Warszawa. Gospodynie wygrały dwa z trzech spotkań na boisku przy ul. Marymonckiej na Bielanach. Pokonały Amazonki Lublin 38:17 i Alfa Bydgoszcz 47:14, uległy natomiast minimalnie Venol Atomówkom Łódź 21:22.

Dla rugbistek Legii wywalczony w weekend tytuł wicemistrzowski jest siódmym podium w historii klubu. Do tej pory warszawianki zdołały wywalczyć cztery srebrne medale (w latach 2017, 2021, 2022 i 2023) oraz trzy brązowe krążki (2016, 2018 i 2020).

Fot. Ana Okolus Fotografia

KOMENTARZE

aktualności

więcej z działu aktualności

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda