mobile
REKLAMA

Run Wisła ­- Zabiegamy o czystą Wisłę

Run Wisła jest inicjatywą polegającą na aktywizacji i integracji ludzi lubiących biegać nad Wisłą. Jest to wspólny bieg przyjaciół wzdłuż całej długości Wisły, czyli od jej źródeł na Baraniej Górze do Zatoki Gdańskiej, organizowany w ramach Rok Rzeki Wisły 2017. Trasa liczy ponad 1000 km. Start w sobotę 30 lipca w Wiśle. W Warszawie będą w dniach 13-15 sierpnia i pobiegną dalej.

TAGI
Run Wisła ­- Zabiegamy o czystą Wisłę

Alan: “Całą tą akcją chcemy pokazać, że Wisła jest fajna i warto o nią dbać”

Cele Run Wisła:

• Popularyzować Wisłę jako miejsce do uprawiania sportu i spędzania wolnego czasu

• Zbierać śmieci i oznaczać miejsca wymagające interwencji

• Podnieść świadomość o stanie Wisły

W czasie biegu będą organizowane spotkania i akcje sprzątania pod hasłem

“Zabiegamy o czystą Wisłę”: Kraków 3 sierpnia (Dzień 5) Sandomierz 8 sierpnia (Dzień 10) Warszawa 14 sierpnia (Dzień 16) Toruń 19 sierpnia (Dzień 21)

Współtwórcy projektu ­ Andrew Mossop i Alan Parsons ­ pochodzą z Wielkiej Brytanii ale mieszkają w Polsce od ponad 9 lat. Obaj biegają, trenują i uprawiają triathlon wraz z klubem WITC. Głównym partnerem Run Wisły jest fundacja ROK RZEKI WISŁY, która działa na rzecz budowy dobrej marki Królowej Polskich Rzek.

Robert Jankowski, szef fundacji ROK RZEKI WISŁY: “Obecnie brzegi Wisły znaczą tysiące lokalnych ścieżek, wydeptanych przez wędkarzy, spacerowiczów, wędrowców. Pomagamy połączyć te trakty wspólnym biegiem i pokazać Wisłę, jako świetną i wyjątkową przestrzeń dla sportu i rekreacji.” Bieg zaczyna się 30 lipca w Wiśle i kończy się 24 sierpnia u ujścia Wisły do Bałtyku.

Andy i Alan chcą, żeby jak najwięcej osób do nich dołączyło. “Jesteśmy takimi, “społecznymi” biegaczami. O wiele lepiej biega się wspólnie i dlatego mocno zachęcamy, by do nas dołączyć. Nieważne, czy na całą trasę, 20 kilometrów, czy nawet na dwa kilometry”

Partnerzy: Fundacja ROK RZEKI WISŁY, Sponsorzy: Żywiec Zdrój SA, Sport Guru, Fundacja Lotto Milion Marzen, Groole, Ricoh, Piekarnia “Aromat”
Więcej informacji: https://www.facebook.com/runwisla

żródło: Run Wisła

KOMENTARZE

aktualności

REKLAMA
więcej z działu aktualności
REKLAMA

sport

więcej z działu sport

kultura i rozrywka

więcej z działu kultura i rozrywka

Drogi i Komunikacja

więcej z działu Drogi i Komunikacja

Kryminalne

więcej z działu Kryminalne

KONKURSY

więcej z działu KONKURSY

Sponsorowane

więcej z działu Sponsorowane

Biznes

więcej z działu Biznes

kulinaria

więcej z działu kulinaria

Zdrowie i Uroda

więcej z działu Zdrowie i Uroda