Rusz się po świętach - Warszawa zaprasza na bezpłatne atrakcje sportowe
Po świątecznym odpoczynku stolica zachęca mieszkanki i mieszkańców do powrotu do aktywności fizycznej. W dniach 27-31 grudnia odbędzie się miejska akcja „Rusz się Warszawo po Świętach”, w llramach której będzie można bezpłatnie skorzystać z oferty sportowej i rekreacyjnej w wybranych obiektach na terenie niemal wszystkich dzielnic Warszawy.
Program skierowany jest do posiadaczy Karty warszawianki/warszawiaka oraz Karty młodej warszawianki/młodego warszawiaka. Uczestnicy będą mogli korzystać z darmowych wejść w określonych godzinach, zgodnie z regulaminami poszczególnych obiektów.
– Akcja „Rusz się Warszawo po Świętach” to zaproszenie dla wszystkich warszawianek i warszawiaków, by po świątecznym czasie odpoczynku wrócić do aktywności. Dzięki bogatej ofercie miejskich obiektów sportowych można bezpłatnie zadbać o zdrowie, aktywnie zakończyć rok i spędzić wartościowy czas – samodzielnie, z rodziną lub przyjaciółmi – podkreśla Renata Kaznowska, wiceprezydentka m.st. Warszawy.
W ramach akcji mieszkańcy będą mogli skorzystać m.in. z pływalni, siłowni, lodowisk, hal sportowych, a także wziąć udział w zajęciach fitness, zagrać w badmintona, pickleball, tenis stołowy czy tenis ziemny. W ofercie nie zabraknie również zajęć rekreacyjnych i animacji dla dzieci oraz młodzieży.
Część obiektów – m.in. na Ochocie – przygotowała specjalne atrakcje rodzinne, takie jak konkursy, zabawy taneczne, animacje, zawody sportowe czy spotkania z Mikołajem. Na uczestników czekają medale, pamiątkowe dyplomy i świąteczna
oprawa wydarzeń.
Do akcji włączyły się miejskie ośrodki sportu i rekreacji oraz centra sportowe w wielu dzielnicach, m.in.: Bemowo, Bielany, Białołęka, Mokotów, Ochota, Praga-Południe, Praga-Północ, Śródmieście, Targówek, Ursus, Ursynów, Wawer, Wilanów, Włochy, Wola i Żoliborz. Bezpłatne atrakcje oferują również Park Kultury w Powsinie oraz obiekty Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.
Mieszkańcy będą mogli popływać, pojeździć na łyżwach, poćwiczyć na siłowni czy wziąć udział w zajęciach grupowych. W wielu lokalizacjach dostępny będzie także sprzęt sportowy.
Organizatorzy przypominają, że: bezpłatne wejścia obowiązują w wyznaczonych godzinach i często są limitowane czasowo (np. 60 minut na pływalni), w niektórych obiektach wymagane są zapisy lub wcześniejsze rezerwacje, wypożyczenie łyżew lub dodatkowych akcesoriów może być płatne, szczegółowe harmonogramy i regulaminy dostępne są na stronach internetowych poszczególnych ośrodków.
Akcja „Rusz się Warszawo po Świętach” to doskonała okazja, by aktywnie zakończyć rok, zadbać o zdrowie i spędzić czas w sportowej atmosferze – bez ponoszenia kosztów.
fot. pixabay


![[Patronat medialny] Już w ten weekend kolejny pokaz „Wielkie Serca” w Multimedialnym Parku Fontann](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/9e5c6eaf257be944d3256dd8f1c76f718d5b6359.jpeg)




















![[KONKURS Z OKAZJI DNIA DZIECKA] Wygraj zaproszenie na spektakl w Scenie Metro](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/960addf5873d043402777faa951f0dbcfa912493.jpeg)
![[KONKURS Z OKAZJI DNIA DZIECKA] Wygraj książki dla dzieci](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/7d292465d2849fbcd0e49f78eb9e80e59af9b801.jpeg)
![[KONKURS] „Smak bezwzrokowego życia” – wygraj pakiet książek Marka Kalbarczyka](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/287dc643c512d71e9ae6c1000d838cb5e6e6c4bc.jpeg)
![[ROZWIĄZANIE KONKURSU] Świętuj Dzień Dziecka razem z Teatrem Capitol](/uploads/artykuly/zdjecie/k_280x150/fe5b1f7f791b85d96233824b7ffbae8ade510afc.jpeg)














